Dirbtinio intelekto kūryba


Dirbtinis intelektas – sąvoka, kuri dažnai girdima įvairiose gyvenimo situacijose ir viena iš pirmaujančių diskusijų temų technologijų pasaulyje. Daugelis yra girdėjęs apie dirbtinį intelektą ir dirbtinio intelekto robotus, palengvinančius mūsų gyvenimus. Kaip bebūtų, tokia pati didelė dalis žmonių nesupranta kas tai iš tikrųjų yra ar kaip jis sukariamas. Todėl, šios paskaitos metu sužinosite kaip atsiranda perspektyviausias ateities technologinis produktas ir kam jis gali būti naudojamas.

Lektorius:

Judita Kasperiūnienė

VDU Informatikos fakulteto docentė, mokslo darbuotoja


Transliacijos trukmė: 40 min.
Virtuali ir papildytoji realybės


Vis sparčiau populiarėjanti virtuali realybė – kompiuteriu sukurta aplinka, leidžianti pamatyti mums neįprastą, kitokią realybę. Užsidėję virtualios realybės akinius Jūs atitrūkstate nuo tos erdvės kurioje esate čia ir dabar. Tik panorėję galite pamatyti gražiausias pasaulio vietas, aplankyti garsiausius muziejus ar net tapti filmo herojumi neatsikėlę nuo sofos. Kuo skiriasi virtuali ir papildytoji realybės, kaip jos kuriamos, kur yra ir gali būti panaudojamos, kokios šios srities ateities perspektyvos ir dar daugiau įdomių faktų lektorius pristatys edukacinės vaizdo paskaitos metu.


Registracija
https://forms.gle/KVjGNH7Uts4heYGd9

Transliacija

Andrius Paulauskas KTU Virtualios realybės laboratorijos vadovas, KTU Informatikos fakulteto doktorantasKvantiniai kompiuteriai


Kvantiniai kompiuteriai, atrodė, yra viena iš tų technologijų, kurios yra tolimos ir visada tokios liks. Tačiau technologijos vystosi itin sparčiai ir apie šios srities progresą lektorius papasakos edukacinės paskaitos metu. Kokia šiai dienai yra šių įrenginių kūrimo situacija, prognozės ateičiai, kaip kvantiniai kompiuteriai pakeis mūsų gyvenimus ateityje, kokiose srityse bus naudojami, kokie specialistai bus reikalingi, o kokios profesijos išnyks, kartu su šiais naujais pasiekimais.


Transliacija

Skirmantas Navickas KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos dėstytojasDirbtinis intelektas


Dirbtinis intelektas – esminis XXI a. technologijų objektas. Tai turbūt pirmaujantis diskusijų ir tyrinėjimų objektas technologijų pasaulyje. Daugelis žino apie dirbtinio intelekto mašinas, palengvinančias mūsų gyvenimus. Bet turbūt ne daug kas supranta, kas tai yra iš tiesų. Todėl paskaitos metu bus plačiau pristatoma dirbtinio intelekto esmė, jo kūrimo aspektai, panaudojimo versle ir gyvenime galimybės bei kiti įdomūs faktai.


Registracija
https://forms.gle/KVjGNH7Uts4heYGd9

Transliacija

Skirmantas Navickas
KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos dėstytojas
Inovatyvios technologijos


Gytis Cibulskis

KTU ITD E. mokymosi technologijų centro vadovas

Išmaniosios technologijos apima beveik visas kasdienybės sritis. Toks platus tinklas skatina įvertinti technologijų teikiamą naudą ir ieškoti vis naujų būdų, kur dar galima pritaikyti inovacijas . Jos ne tik padeda buityje, bet ir glaudžiai siejasi su laisvalaikiu ir pramogomis.


Transliacija
Kur prasideda IT karjera?


Erika Vaškialytė

Smart Tech Academy vadovė

Sparčiai tobulėjant technologijoms, didėja ir skaitmeninės karjeros perspektyvos. Pasaulio ekonomikos forumas prognozuoja, kad vis daugiau bus kuriame naujų darbo vietų kompiuterių ir matematikos srityse. Tai darbo rinkos dalis, kurią užimti bus pasiruošę tiek vaikinai, tiek merginos. Paskaitoje drauge bandysime atsakyti į klausimus: kada tinkamiausias laikas pradėti domėtis šia profesija, kodėl šioje srityje ypač laukiamos merginos, ką galime padaryti jau šiandien, jei norime sėkmingos IT karjeros.


Transliacija
Mechatronika


Darius Mažeika

KTU MIDF Gamybos inžinerijos katedros lektorius

Mechatronika – tai trys skirtingos specialybės: mechanikos, elektros ir IT inžinerija. Darbo rinkoje mechatronika dažnai siejama vien su robotais, tačiau tai klaidingas įsitikinimas. Apie tai ir dar daugiau išgirsite paskaitoje „Mechatronika“.


Transliacija