Tarptautinė konferencija #PrisijungusiLietuva

Spalio 26 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija #PrisijungusiLietuva, kurios metu bus pristatytas projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“), pirmoji šio projekto akcija „Senjorų dienos internete“ bei kitos gyventojams skirtos veiklos. Taip pat renginyje bus kalbama apie Lietuvos gyventojų skaitmeninius įgūdžius ir galimybes juos tobulinti.

 

Transliacija

Tarptautinės konferencijos #PrisijungusiLietuva įrašas.

Pagrindinį konferencijos pranešimą apie įvairių ES šalių skaitmeninių gebėjimų ypatumus skaitys Laurentiu Bunescu, asociacijos „All Digital” vykdomasis direktorius.

Po jo savo patirtimi šioje srityje pasidalins kiti renginio pranešėjai. Organizacijos „LookatWorld“ komunikacijos vadovė Kadri Naanu (Estija) atskleis Estijos gyventojų skaitmeninio raštingumo situaciją savo šalyje ir priemones jai gerinti.

Danijoje visos valstybės institucijų paslaugos 100 proc. prieinamos internetu. Kaip senjorams sekasi įveikti šį iššūkį? Apie tai konferencijoje kalbės Gitte Olsen (Danija).

Ypatingas dėmesys renginyje bus skirtas Lietuvos situacijai apžvelgti. Lietuvoje interneto naudotojų skaitmeninio raštingumo įgūdžiai lyginant su kitomis ES šalimis santykinai žemi. Pavyzdžiui, 2017 m. Lietuvoje aukštesnius nei pagrindiniai įgūdžius naudotis internetu ir kompiuteriu turėjo tik pusė interneto naudotojų.

Šiai situacijai šalyje gerinti ir skirtas projektas „Prisijungusi Lietuva“. Jį susirinkusiems pristatys projekto vykdytojo ir partnerių atstovai, bus kalbama ir apie tai, kokios yra galimybės Lietuvoje tobulinti skaitmeninius įgūdžius. Konferencijos dalyviai susipažins ir su pirmąja šio projekto veikla – „Senjorų savaite internete“. Pradžiai ši gyventojų grupė pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent senjorai kol kas mažiausiai naudojasi internetu ir jų skaitmeniniai įgūdžiai menkesni.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybinių institucijų, atsakingų už informacinės visuomenės plėtrą, vadovai, projekto partneriai, Lietuvos miestų savivaldos ir savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovai, vyresniojo amžiaus žmonių asociacijų bei vietos bendruomenių atstovai. Tikimasi 200 dalyvių.

Renginys bus transliuojamas interneto svetainėje www.prisijungusi.lt ir Prisijungusi Lietuva Youtube kanale.

Klausytojų registracija vyksta elektroniniu būdu iki 2018 m. spalio 22 d. 18 val. Renginio dieną klausytojų registracija nebus vykdoma.