Mokymai pažengusiems

Projekte „Prisijungusi Lietuva“ naudotis skaitmeniniais įrenginiai mokėsi 8000 pažengusiųjų grupių.

84100 mokymų dalyvių sužinojo kaip:

  • saugiai naršyti internete ir dalytis svarbia informacija;
  • saugiai laikyti ir dalytis dokumentais internete;
  • veiksmingai planuoti laiką, pasitelkiant interneto kalendorius;
  • taisyti nuotraukas, kurti koliažus ir vaizdo įrašus;
  • saugiau dalytis vaizdo įrašais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose;
  • sukurti tinklaraštį ar interneto svetainę;
  • sukurti originalų ir šiuolaikišką gyvenimo aprašymą;
  • kurti teksto dokumentus internete ir naudotis debesų kompiuterija.

Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas

Naudokite technologijas bendraujant ir planuojant savo laiką!

Skaitmeninio raštingumo mokymuose buvo mokoma saugiai bendrauti ir bendradarbiauti e. paštu, internetu persiųsti didelį dokumentą, nuotrauką ar vaizdo filmuką, susikurti internetinį kalendorių ir jame pasižymėti priminimus bei užduotis, kaip susikurti tinkamą slaptažodį registruojantis įvairiose sistemose.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF).

Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis

Mokymuose susipažinta su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis.

Dalyviai sužinojo, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais

Kaip parengti dokumentus internete? Kaip teksto dokumentais dalytis su kitais interneto vartotojais? Kaip suteikti jiems redagavimo teisę? Kaip parodyti ekrano vaizdą kitiems internetu?

Šioje programoje susipažinta su bendradarbiavimo priemonėmis internete, debesų kompiuterija. Daug dėmesio skirta tekstinių dokumentų rengimui internete, dalijimosi ir bendro naudojimo su kitais asmenimis galimybėmis.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Būk aktyvus, unikalus ir verslus

Kaip saugiai naršyti internete ir atpažinti saugias svetaines? Kaip sukurti interneto svetainę ar tinklaraštį?

Sužinota kokius pėdsakus paliekame skaitmeniniame įrenginyje ir kaip juos pašalinti, išmokta kritiškai vertinti skelbiamą informaciją internete.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Inovatyvus savęs pristatymas

Kaip prisistatyti kitiems žmonėms?

Vienas iš būdų – sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą arba panaudoti raiškaus turinio priemones. Mokymų metu internete ieškota tinkamų pavyzdžių ir pagal juos kurti originalūs gyvenimo aprašymai. Taip pat mokyta kurti vaizdo įrašus.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Pristatymų rengimas

Šiuose užsiėmimuose mokyta, kaip vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus skaidrėse, pasitelkiant pateikčių rengimo priemones.

Supažindinta su skaitmeninių pristatymų rengimo pagrindais, atliekant praktines užduotis.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu

E. prekyba, prekių paieška, kainų palyginimas, atsiskaitymas, e. banko teikiamos paslaugos – šie svarbūs dalykai padės jums kasdienybėje.

Kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas internete, palyginti kainas? Kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais? Kaip naudotis e. bankų teikiamomis paslaugomis? Šioje mokymo programoje supažindinta apie prekių ar paslaugų palankiausiomis kainomis saugų įsigijimą internetu, kaip skelbimų portaluose bei socialiniuose tinkluose parduoti prekes ar nebereikalingus daiktus. Taip pat supažindinta su e. bankų teikiamomis paslaugomis internete.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Viešosios paslaugos internetu kiekvienam

Deklaravimo, Sodros, sveikatos priežiūros, registravimo ir kt. e. valdžios paslaugos.

Kokiomis e. valdžios paslaugomis galiu naudotis? Kokiu būdu galiu prisijungti prie e. valdžios paslaugų? Kaip elektroniniu būdu galima užsakyti įvairias pažymas, pateikti deklaracijas, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją? Šioje mokymų programoje sužinota, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kitose svetainėse neišeinant iš namų.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Planuokime laisvalaikį internetu

Lėktuvų bilietai, kelionės, orai, tvarkaraščiai, žemėlapiai, nuorodos.

Kaip planuoti ir užsakyti laisvalaikio paslaugas internetu, įsigyti transporto bilietus, rezervuoti viešbučius, susidaryti kelionės maršrutą? Šioje mokymų programoje sužinota, kaip internetu gauti įvairias paslaugas, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo, baigiant automatiniais vertėjais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Būkime saugūs internete

Kaip saugiau naršyti internete ir naudotis e. paslaugomis? Kaip tinkamai apsaugoti asmens duomenis, tapatybę?
Sužinota apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose ir privatumo nustatymus ar kaip elgtis įvykus įvairiems skaitmeniniams incidentams.

Šioje mokymų programoje susipažinta su pagrindinėmis saugos taisyklėmis skaitmeniniame pasaulyje. Sužinota, kaip saugiai bei atsakingai elgtis naudojant skaitmeninius įrenginius ir internetą.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)

Skaičiuoklė darbui ir namams

Gyvenkite lengviau – išmokite naudotis skaičiuokle!

Ar žinote, kad skaičiuoklė yra nepamainoma darbo priemonė padedanti analizuoti įvairius duomenis bei juos atvaizduoti ir pristatyti grafiškai? Programoje sužinota kaip skaičiuoklė gali pasitarnauti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę. Įgytas žinias galima pritaikyti planuojant kasdienes išlaidas, skaičiuojant remonto sąmatą ar pasirengiant individualų kalendorių, tvarkaraštį, supažindinant kolegas, mokinius ar artimuosius su veiklos rezultatais ar tiesiog atvaizduojant šventės dalyvių sėdėjimo vietas planuojant renginį ir dar daugiau.

Metodinė medžiaga dalyviams (PDF)