Sveikatos paslaugos internetu gyventojams padeda įveikti pandemijos iššūkius
Įveikdami pandemijos keliamus iššūkius, Lietuvos gyventojai vis plačiau pasitelkia internetą – palyginti su praėjusiais metais, net 9 procentiniais punktais padaugėjo vyresnio (65–74 metų) amžiaus gyventojų, besinaudojančių internetu, dalis. Vienas iš pagrindinių naudojimosi internetu tikslų – gauti informaciją, susijusią su sveikatos priežiūra. Tuo domėjosi net 65,1 proc. visų interneto vartotojų.

Dėl pandemijos sąlygotų gyvenimo ribojimų daug kam tapo sudėtingiau pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti vaistininko konsultaciją ar netgi pasiekti sveikatos įstaigą. Tuo tarpu internetas atveria plačias galimybes kiekvienam žmogui susirasti informaciją apie gydymo įstaigas, gydytojus, ligas, pasidomėti vaistais ir jų sudėtimi, rasti sveiko gyvenimo būdo patarimų. Jau kelis metus visi gyventojai gali naudotis „E. sveikatos“ informacine sistema, kurioje galima užsiregistruoti vizitui į sveikatos priežiūros įstaigą, sužinoti savo tyrimų ir COVID-19 testų rezultatus, išrašytus vaistus bei kitą sveikatos informaciją.

Susipažinkite su pamokos „Sveikatos paslaugos internetu“ medžiaga ir sužinosite, kaip greitai ir patogiai internete susirasti visą Jus dominančią informaciją apie sveikatą, ligas, vaistus ir sveiką gyvenseną. Šią ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.

___

*Informacijos šaltinis – leidinys „Skaitmeninė ekonomika ir visuomenė Lietuvoje“, 2021 m.