Skelbiami bendruomenių įtinklinimo konkurso nugalėtojai
Balandžio 1 d. skelbiami bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso nugalėtojai. Visos projekte „Prisijungusi Lietuva“ dalyvaujančios gyvenamosios vietos bendruomenės buvo kviečiamos teikti savo projektus, padėsiančius bendruomenėms plėtoti veiklą naudojant informacines technologijas. Konkursas sulaukė 151 paraiškos, iš kurių net 120 bendruomenių projektų pripažinti nugalėtojais ir jiems bus skirtas 1 tūkst. eurų prizas.

„Bendruomenių įtinklinimo konkursas organizuojamas siekiant Lietuvos gyvenamosios vietos bendruomenes paskatinti, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams, – sako projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklų ekspertė Rita Šukytė, – Konkursui pateikta labai daug originalių idėjų. Daugiausia bus kuriamos naujos ar papildomomis funkcijomis atnaujinamos bendruomenių interneto svetainės, kuriose bendruomenės dalinsis aktualia informacija apie savo veiklą, renginius, pristatys savo narius bei jų teikiamas paslaugas, bendraus internetu aptariant aktualijas. Originalumu išsiskyrė idėjos sukurti mobiliąsias programėles, virtualų turą, skatinti bendruomenės demokratiją ar į e. erdvę perkelti bendruomenės laikraštį. Tikime, kad šie projektai ženkliai prisidės prie bendruomenių narių skatinimo naudotis internetu.“

Laimėjusių bendruomenių sąrašas yra skelbiamas konkurso tinklapyje https://www.prisijungusi.lt/itinklintos-bendruomenes/.

Projektų idėjos bus įgyvendinamos per 6 mėnesius. Laukiamas konkurso rezultatas – įvairias bendruomenių veiklas įgalinti elektroninėje erdvėje, sudarant geresnes bei patogesnes sąlygas bendrauti, mokytis ar imtis verslo.

Konkurso iniciatorius – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, konkurso rengėjai – VšĮ „Baltijos edukacinių technologijų institutas“ ir „Nacionalinė distancinio mokymo asociacija“.

Visa informacija apie konkursą čia.