Skaitmeninių gebėjimų programa „DigComp“ atsinaujino!
2022 m. kovą Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras paskelbė atnaujintą skaitmeninių gebėjimų programą „DigComp 2.2“, kurią papildė daugiau kaip 250 naujų žinių, įgūdžių ir požiūrių pavyzdžių, padėsiančių Europos piliečiams lengviau įsivertinti savo skaitmeninius gebėjimus, rasti mokymo pasiūlymus ir ieškoti darbo.

Jau daugiau kaip dešimtmetį piliečiams skirta skaitmeninių gebėjimų programa („DigComp“) visoje ES ir už jos ribų padeda apibrėžti skaitmeninius gebėjimus, formuoti skaitmeninių įgūdžių politiką, rengti mokymo programas ir vertinti skaitmeninius įgūdžius tiek švietimo srityje, tiek darbo rinkoje. Po šio atnaujinimo „DigComp“ programa toliau atlieka pagrindinį vaidmenį siekiant ambicingų ES Skaitmeninio dešimtmečio ir skaitmeninės politikos kelrodžio nustatytų tikslų: siekiama, kad 2030 m. 80 proc. ES piliečių būtų įgiję pagrindinius skaitmeninius įgūdžius.

Atnaujinta skaitmeninių gebėjimų programa „DigComp 2.2“ siekia, kad ES piliečiai užtikrintai ir saugiai naudotųsi skaitmeninėmis technologijomis, atsižvelgiant į naujas jų kryptis, pavyzdžiui, dirbtinį intelektą (DI), daiktų internetą, duomenų tvarkymą ar naujus reiškinius, atsiradusius dėl pandemijos bei pareikalavusius naujų ir didesnių piliečių ir darbuotojų skaitmeninių gebėjimų.

„DigComp 2.2“ programoje numatytos priemonės ir ištekliai, skirti piliečių skaitmeniniams įgūdžiams visoje Europoje gerinti, – tai Europass CV skaitmeninių įgūdžių įsivertinimo priemonė ir „DigComp“ sistemos savianalizės priemonė „DigCompSat“.

Daugiau apie „DigCompSat“ skaitykite čia. Atlikite testą dabar, tai užtruks vos 20 minučių. Geriau suprasdami savo skaitmeninių gebėjimų spragas ar priešingai, privalumus, sparčiau žengsite savo skaitmeninio tobulėjimo keliu!