„Skaitmeninis knygnešys“ 2022: išrinkti 8 geriausi Lietuvos skaitmeniniai sprendimai
Aštuoni Lietuvos nacionalinės atrankos nugalėtojai įgijo teisę prestižiniuose „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“ („World Summit Awards“, WSA) varžytis su nominantais iš viso pasaulio, pristatyti savo idėjas, o sėkmės atveju – jie bus kviečiami į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją WSA Pasauliniame kongrese, kuris ateinančių metų kovą vyks Meksikoje. Čia laimėtojai gyvai pristatys savo sprendimus Pasaulinei žiuri, dalyvaus mokymuose, dalijimosi patirtimi dirbtuvėse, užmegs naujus ryšius su kūrėjais ir ekspertais iš viso pasaulio.

Nacionalinės atrankos dalyviai varžėsi 8 kategorijose. Vienoje jų, kategorijoje „Mokymasis ir švietimas“, nugalėjo nuotolinio mokymosi sprendimas pradinių klasių mokytojams Vedliai, siekiantis įgalinti mokytojus ir technologinės kūrybos įgūdžius pradėti ugdyti jau nuo pradinukų klasių. Metų startuolio titulas ir piniginis prizasatiteko startuoliui Memby, teikiančiam pamokas internetu Lietuvos vaikams ir sudarančiam puikias galimybes efektyviai mokytis užpildyti žinių spragas visiems Lietuvos moksleiviams.

Lietuvos nacionalinę atranką į WSA – konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ – organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas, konkurso draugai: „Infobalt“, „GovTech Lab“, „Bitė Lietuva“, „Tele2“, „Telia Lietuva“, „Firstpick“, „Brainhack“, „Winning“.

Plačiau apie šiųmečio konkurso rezultatus ir kitus atrankoje nugalėjusius skaitmeninius sprendimus skaitykite šiame straipsnyje.