SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2022 – įgūdžių tobulinimui
Š. m. kovo 14 – balandžio 14 d. Lietuvoje vyko europinės akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklos. Penkios akcijos savaitės Lietuvos gyventojus kvietė pasitikrinti savo skaitmenines žinias, sužinoti daugiau ir tobulinti skaitmeninius gebėjimus.

Internetinės transliacijos

Akcijos metu vyko 6 internetinės transliacijos, kurių įrašus galima peržiūrėti ir akcijai pasibaigus.

  • Kibernetinio saugumo iššūkiai ir grėsmės

Seminaro metu nagrinėjamos pagrindinės kibernetinės grėsmės, atskleidžiami sukčių ir kibernetinių nusikaltėlių dažniausiai naudojami būdai, analizuojama, kodėl žmonės yra linkę užkibti ant sukčių kabliuko.

  • Pažinti sukčių – įgūdis: mokomės saugaus elgesio internete

Transliacijos metu finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai pataria, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimus keliančioje situacijoje.

  • Kodėl elektroniniai sukčiai laimi? Socialinė inžinerija – veiksmingas įrankis nusikaltėlių rankose

Transliacijos metu nagrinėjama socialinės inžinerijos tema bei kaip sukčiai ją išnaudoja savo tikslams pasiekti.

  • Ką studijuoti, kad dirbtum įdomų ir kūrybingą darbą?

Seminaro metu merginos, turinčios ilgametę patirtį technologijų sektoriuje, dalijasi patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEAM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje.

  • Tiesos artilerija – kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje. Virtualios emocinės sveikatos pagalbos būdai

Transliacijos metu nagrinėta dezinformacijos tema bei emocinės pagalbos nuotoliniu būdu galimybės.

  • Darbo nuotoliniu būdu iš namų principai ir apsaugos priemonės

Technologijų dėka neprivalome nuolat būti konkrečioje darbo vietoje, todėl nuotolinis darbas dalyje organizacijų jau tapo dažnai taikoma praktika. Seminaro metu pasikartojamos saugaus darbo iš namų taisyklės ir principai.

Mokymosi ištekliai

SKAITMENINĖS SAVAITĖS 2022 metu Lietuvos gyventojai galėjo dalyvauti veiklose, kurios vyko viešosiose bibliotekose bei mokytis savarankiškai. Svetainėje www.epilietis.eu skelbiami akcijos ištekliai:

  • testai, kurie padės įsivertinti savo žinias ir atrasti jų spragas, trukdančias efektyviai dirbti ir kokybiškai gyventi. Skaitmeniniams įgūdžiams patikrinti kviečiame naudotis tiek asociacijos „Langas į ateitį“ sukurtais testais, tiek testu, kurį Europos Komisija parengė piliečiams pagal Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistemą („DigComp“);
  • atrinktos savarankiško mokymosi programos, kurios padės daugiau sužinoti apie skaitmenines paslaugas internete. Elektroninis parašas, e. valdžios paslaugos, saugus pirkimas internetu – tik dalis temų, kurias savarankiškai galima studijuoti patogiu metu ir patogioje vietoje.

„Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week) – kiekvienais metais visoje Europoje vykstanti skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus geriau suprasti moderniąsias  technologijas, atrasti jų kuriamą naudą bei išmokyti jomis efektyviai naudotis kasdienėje veikloje.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje galima rasti www.epilietis.lt, o visos ES renginiai – www.alldigitalweek.eu.