Saugesnio interneto savaitės veiklos – visoje Lietuvoje
Š.m. vasario 7 d. Lietuva kartu su daugiau nei 180 Europos ir pasaulio šalių minėjo Saugesnio interneto dieną, kuri per 20 akcijos minėjimo metų tapo reikšmingu kasmetiniu įvykiu. Šia akcija siekiama didinti informuotumą apie saugų elgesį internete ir kviečiama kartu kurti geresnį internetą – stabdyti elektronines patyčias, atsakingai elgtis socialiniuose tinkluose, saugoti savo asmens duomenis ir skaitmeninę tapatybę.

Lietuvoje akcijos veiklos vyko ne tik Saugesnio interneto dieną, bet ir visą savaitę – į jas įsitraukė įvairios organizacijos, ypač mokyklos bei viešosios bibliotekos visoje Lietuvoje.

Pagrindinės akcijos veiklos ir jų rezultatai

  • Vasario 7-ąją įvyko Saugesnio interneto dienos 2023 konferencija „Vaikas + ekranas + mokykla = ?“, kuri nagrinėjo ekrano ir vaiko santykį, bei kokį vaidmenį šiame santykyje gali užimti mokykla. Renginį organizavo Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su projekto „Saugesnis internetas“ partneriais. Kviečiame naudingų pranešėjų įžvalgų pasiklausyti renginio įraše.
  • Mokyklos dalyvavo vaizdo siužetų konkurse „Kas man yra Saugus internetas“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Kviečiame susipažinti su I-osios vietos laimėtojais: 5-8 klasių grupėje laimėjo Avižienių gimnazijos mokinių komanda (jų vaizdo įrašas) bei 9-12 klasių grupėje nugalėjo Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinys (jo sukurtas vaizdo įrašas).
  • Tradiciškai saugesnio interneto edukacines veiklas savo bendruomenėms rengia mokyklos bei viešosios bibliotekos. Šiais metais į veiklas įsitraukė daugiau kaip 200 viešųjų bibliotekų bei jų filialų, o veiklose dalyvavo daugiau kaip 4000 bibliotekų lankytojų: tiek vaikų ir jaunuolių, tiek suaugusių.
  • Saugesnio interneto savaitės metu beveik 16 tūkstančių dalyvių sprendė testus „Ar esu saugus internete?“. Šioje svetainėje kiekvienas gali pasitikrinti savo žinias ir daugiau sužinoti apie saugų pirkimą internetu, asmens duomenų apsaugą internete, elektroninių patyčių atpažinimą ir kitas saugaus elgesio internete temas.

Saugesnio elgesio internete patarimų kviečiame ieškoti svetainėje www.draugiskasinternetas.lt bei projekto „Prisijungusi Lietuva“ savarankiško mokymosi programose.

Kitais metais Saugesnio interneto dieną minėsime vasario 6 d.