Saugesnio interneto savaitė nepraranda aktualumo
„Dešimtmetį organizuojama Saugesnio interneto savaitė mūsų bibliotekoje nepraranda populiarumo“. Tokiu vertinimu pasidalino Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ir iš ties, tenka pasidžiaugti, jog šiais metais Saugesnio interneto savaitėje dalyvavo 23,4 tūkst. dalyvių. Prie akcijos prisijungė 720 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų, vyko tiesioginės diskusijų transliacijos.

Saugesnio interneto renginius organizavo 720 bibliotekų. Juose sudalyvavo 16,4 tūkst. dalyvių. Iš jų 5,6 tūkst. vaikų, 3,4 tūkst. jaunuolių ir 7,4 tūkst. suaugusių.

Nemažo susidomėjimo sulaukė projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuotos transliacijos – diskusijų transliacijas žiūrėjo jau 7 tūkst. žiūrovų ir šis skaičius nuolat auga. Didžiausio dėmesio susilaukė transliacija tema – „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“. Jei jūs dar nespėjote ją galite pažiūrėti čia.

Pokalbį „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“ galite rasti čia. O diskusiją drąsiausia šių metų Saugesnio interneto savaitės ir vis aktualėjančia tema „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas“ rasite čia.

Saugesnio interneto savaitė kiekvienais metais įgauna vis naujų formų. Šių metų naujiena – partnerystė su žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas”. Šio festivalio programos filmo „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, N-16) seansus surengė 36 viešosios bibliotekos visoje Lietuvoje. Pasak lankytojų komentarų, filmas buvo aktualus, naudingas, sukrečiantis, informatyvus ir priverčiantis susimąstyti kaip svarbu yra apgalvoti kokį turinį kelti į socialinius tinklus.

O jei jums nepavyko prisijungti prie Saugesnio interneto savaitės ir sudalyvauti vykusiuose renginiuose, tuomet kviečiame pamėginti pasitikrinti savo žinias saugesnio interneto žinių barometru bei savo saugumą internete sustiprinti ir savarankiškai. Savarankiškam mokymuisi rekomenduojama mokomoji medžiaga epilietis.eu. Savarankiškuose mokymuose aptariami etiško bendravimo principai internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugos klausimai, informacijos apsauga išmaniajame telefone, be to, nagrinėjama apsauga nuo interneto grėsmių bei saugaus elgesio socialiniuose tinkluose ypatumai.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės 2020 m. metu vykusias veiklas rasite prisijungusi.lt renginių archyve bei svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.