Projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklos EU Code Week 2019
Spalio mėnesį projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklos prisideda prie visoje Europos Sąjungoje vykstančios iniciatyvos EU Code Week 2019 (liet. ES programavimo savaitė).

Kiekvienas iš mūsų gali programuoti! Tokiu šūkiu spalio 5-20 d. programavimo savaitės savanoriai kviečiami organizuoti renginius, pamokas, praktinius ir internetinius seminarus, bei kitas veiklas, kurie būtų susiję su algoritmavimu, loginiu mąstymu, programavimu, ir pan.

Veiklos, kurias „Prisijungusi Lietuva“ inicijuoja EU Code Week 2019.

Edukacinės vaizdo paskaitos

Edukacinės vaizdo paskaitos yra viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklų pristatanti naujausias skaitmenines profesijas, išmaniųjų įrenginių ir daiktų interneto raidos tendencijas, programavimo žinių taikymo galimybes ir kt.

Veiklą sudaro 20 paskaitų, 12 jų jau įvyko, jose dalyvavo 1476 moksleiviai. Įdomu pastebėti, kad 45,7 proc. paskaitose dalyvavusių moksleivių – merginos.

EU Code Week 2019 iniciatyvos metu projektas „Prisijungusi Lietuva“ kviečia stebėti 3 vaizdo paskaitas:

2019 m. spalio 9 d. 11.00 val. „Pirmas mano kompiuterinis žaidimas“ (Airidas Janonis, Martynas Girdžiūna, Eligijus Kiudys, KTU virtualios realybės laboratorijos jaunesnieji laborantai)

2019 m. spalio 15 d. 11.00 val. „Žaidimų virtuvė“ (Andrius Paulauskas, KTU Virtualios realybės laboratorijos vadovas)

2019 m. spalio 17 d. 11.00 val. „3D projektavimo pritaikomumas“ (Lukas Paulauskas, 3D modeliuotojas, KTU Informatikos fakulteto magistrantas)

Informaciją apie šias  paskaitas pateikiame  čia

Motyvaciniai programavimo užsiėmimai

Be to, visas Lietuvos mokyklas kviečiame registruotis į nemokamus motyvacinius programavimo užsiėmimus vyresnių klasių moksleiviams , kuriais pažindiname dalyvius su programavimu, jo privalumais bei perspektyvas ateities darbo rinkoje, tobuliname skaitmeninius įgūdžius, skatiname rinktis su IRT naudojimu susijusias profesijas.

Galite rinktis iš dviejų norimų užsiėmimo tipų:

  1. AR ĮMANOMA NULAUŽTI LIETUVĄ PER 10 MINUČIŲ? Kibernetinis saugumas.
  2. NUO BEYONCĖS IKI BMW. Dirbtinis intelektas.

Daugiau informacijos apie motyvacinius programavimo mokymus bei registraciją į juos galite rasti čia.

Europos Komisijos (EK) palaikoma iniciatyva, vykdoma nuo 2013 m., kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių, 2018 m. jų buvo 2,7 mln.

EU Code Week metu į renginius kviečiami ne tik mokiniai ir jų mokytojai, bet ir tėvai, bibliotekininkai, verslininkai, politikai ir visi, kas užsiima programavimu.

Ši iniciatyva skatina inovacijų diegimą švietimo sistemoje bei suteikia galimybę mokiniams žengti pirmuosius žingsnius tampant skaitmeniniais kūrėjais.