Projektas Prisijungusi Lietuva jungiasi prie iniciatyvos skaitmenizuokis.lt
Nuo šiol visi norintys nemokamai persikvalifikuoti ar įgyti naujų skaitmeninių įgūdžių projekto Prisijungusi Lietuva mokymosi programas galės rasti ir platformoje skaitmenizuokis.lt. Startuolio BitDegree iniciatyva skaitmenizuokis.lt kviečia nemokamai mokytis ir mokyti – nuo naudojimosi e. paštu iki programavimo profesijos.

Šia iniciatyva stengiamasi padėti Lietuvos piliečiams, norintiems persikvalifikuoti į skaitmenines profesijas ir išnaudoti karantino laikotarpį, kaip galimybę įgyti naujų įgūdžių.

Norintieji visiškai persikvalifikuoti ar įgyti skaitmeninę profesiją, galės nemokamai rinktis iš 8 išsamių programų: programavimo, mobiliųjų programėlių kūrimo, skaitmeninės rinkodaros, internetinio verslo ir kitų.

Atvira nacionalinė skaitmenizacijos ir persikvalifikavimo iniciatyva skaitmenizuokis.lt siūlo ne tik specifinių IT sričių kursus, bet ir pagrindinius darbo internete mokymus – kaip naudotis e. paštu, kaip susikurti gyvenimo aprašymą ar paskyrą „LinkedIn“.

Pasak iniciatyvos autorių, kuriant platformą buvo įvertinti darbo rinkos dalyvio poreikiai ir būtinybė patenkinti vientisos ekosistemos suinteresuotųjų poreikius. Todėl, pavyzdžiui, kelionių agentu dirbęs žmogus galėtų perkelti į skaitmeninę erdvę konsultacijas, kurias anksčiau teikė gyvai. Nurodoma, kad kiekvienam dalyviui apsispręsti dėl realių galimybių ir tikslų, kokias kompetencijas įgyti, padės skaitmeninio sektoriaus profesionalai, savanoriai mentoriai.

Svetainėje norima apibendrinti ir pateikti visas Lietuvoje prieinamas alternatyvas – sukurti šaltinį, kuriuo naudodamiesi tiek norintys mokytis, tiek programos mentoriai, galėtų naudotis kuriant savo mokymosi tikslus pagal prieinamas alternatyvas. Projekto Prisijungusi Lietuva programos padeda šiuo metu be darbo likusiems ar pajamų netekusiems, bet itin motyvuotiems gyventojams atrasti naujas galimybes.

Programoje dalyvauja projektas „Prisijungusi Lietuva“, BitDegree, Code Academy, Digital Lithuania Academy, SEB e-akademija, WEB Seminarai.

Visas mokymų programas rasite čia.