Bendruomenių sąskrydyje – projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda
Renginys Karklėje Projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“) komanda prisistatė visuomenei. Pirmasis susitikimas su galimais projekto dalyviais įvyko Karklėje, tradiciniame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje.

Renginyje – bendruomenės iš 27 Lietuvos savivaldybių

Šių metų birželio 15 – 17 d. vyko tradicinis Respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis „Šimtmečio įkvėpti – LKBS sąskrydis 2018“ Karklėje. Renginys sulaukė daugiau nei 27 Lietuvos savivaldybių atstovų, o dalyvių skaičius perkopė 1000! Šventėje taip pat lankėsi ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda.

Kasmet vykstantis sąskrydis sukviečia kaimo bendruomenes iš įvairių šalies rajonų, skatina jas plėtoti partnerystę, dalintis patirtimi.

Šiemet kiekvienas „bendruomenių kiemelis“ puošėsi Lietuvos šimtmečio tematikos atributika. Lankantis „bendruomenių kiemeliuose“ buvo galima ne tik susipažinti su bendruomenių verslo projektais ir kitomis veiklomis, bet ir paskanauti įvairių jų gamintų vaišių: pieno produktų, ledų, giros, rūkytos žuvies. Buvo galima įsigyti ir amatininkų darbų. Šurmuliuojantis sąskrydis, nestokojęs ir įdomių renginių, ir prasmingų susitikimų, dar kartą įrodė, kad bendruomenių šventės, sąskrydžiai – puiki vieta bendruomenėms dalintis savo veiklų aktualijomis bei idėjomis.

„Prisijungusi Lietuva“ komanda kvietė atlikti išmanumo testą

Renginys Karklėje 1Renginyje dalyvavusi projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda kvietė jo dalyvius susipažinti ir atlikti informacinių technologijų išmanumo testą. Jis atspindėjo pagrindinį projekto tikslą – padėti Lietuvos gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu arba pagilinti šios srities įgūdžius.

Sąskrydyje projektas „Prisijungusi Lietuva“ buvo pirmą kartą tiesiogiai pristatytas bendruomenėms.

„Tai pirmasis susitikimas su projekto “Prisijungusi Lietuva” tiksline grupe – bendruomenių atstovais. Tam, kad pasiektume projekto tikslą – padėti Lietuvos gyventojams pasiruošti ir sau naudingai pritaikyti skaitmenines žinias šiandieniniame pasaulyje, atvykome susitikti ir pabendrauti tiesiogiai su Lietuvos bendruomenių atstovais, susipažinti su jų nusiteikimu ir požiūriu į skaitmeninių gebėjimų tobulinimą. Esame dėkingi LKBS sąskrydžio organizatorei už pakvietimą dalyvauti šiame renginyje“, – sakė projekto partnerės, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Dalyvavimas įvairiuose renginiuose, projektuose įprasmina bendruomenių savanorišką veiklą savo krašto labui, skatina verslumą, plėtoja ir sutvirtina partnerystę tarp bendruomenių organizacijų. Projektu „Prisijungusi Lietuva“ siekiama, jog bendruomenės, pasitelkdamos informacines ir ryšio technologijas, galėtų dar efektyviau, saugiau ir atsakingiau kurti bei veikti.

Bendruomenės kviečiamos registruotis interneto svetainėje www.prisijungusi.lt iki 2018 m. birželio 30 d. ir prisidėti kartu įgyvendinant projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslus.

Nuotraukose: Projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda bendruomenių sąskrydyje Karklėje.