Pirmą kartą Lietuvoje – Nacionalinė saugesnio interneto viktorina
Pirmą kartą Lietuvoje vasario 8-12 dienomis kviečiame dalyvauti Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Šiuo renginiu projektas „Prisijungusi Lietuva“ prisijungia prie Saugesnio interneto dienos 2021 iniciatyvos, kuri minima 150 pasaulio šalių.

Vis daugiau gyvenimo sričių perkeliant kitapus ekrano, susiduriame su vis daugiau iššūkių ir klausimų. Su kokiomis grėsmėmis, bendraudami ir žaisdami internete, susiduria vaikai ir jaunuoliai? Ar tikrai asmeninė informacija turėtų būti lengvai pasiekiama? Kaip elgtis susidūrus su žalingu turiniu internete?

Nacionalinė saugesnio interneto viktorina

Asociacija „Langas į ateitį“ kartu su projektu „Prisijungusi Lietuva“ kviečia moksleivius burti komandas, dalyvauti Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje vasario 8 d. – 12 d. bei diskutuoti apie saugesnį elgesį internete.

Iki vasario 5 dienos 4-6 klasių moksleiviai kartu su komandomis ir jų vadovais (mokytoju, bibliotekininku ar kitu suaugusiuoju) kviečiami registruotis svetainėje www.prisijungusi.lt. Viktorina vyks keturias dienas, o kiekvienos dienos užduotys bus skirtos tam tikrai saugesnio interneto temai: internetiniams žaidimams, informacijos ir nuotraukų dalijimuisi internete, žalingam turiniui internete, bendravimui su internetiniais draugais. Dešimt geriausiai pasirodžiusių komandų bus apdovanotos prizais, o šiemet jie tikrai inovatyvūs – net 10 dronų.

Edukacinės pamokėlės

Kiekviena viktorinos diena bus praturtinta ir specialiomis edukacinėmis pamokėlėmis. Jose savo srities ekspertai: vaikų psichologė Eglė Gudelienė, kibernetinio saugumo ekspertas Edvinas Kerza, Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė, „Vaikų linijos“ atstovė Eglė Balčiūtė bei asociacijos „Langas į ateitį“ atstovė Rita Šukytė bendraus su vaikais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Aptarsime kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. Mėginsime atsirinkti ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems. Aiškinsimės kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus. Kalbėsime apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.

Kiekvieną dieną projekto „Prisijungusi Lietuva“ Youtube paskyroje bus paskelbiama nauja edukacinė pamokėlė, kurią galėsite stebėti jums patogiu laiku.

Specialus virtualus edukacinis renginys

Saugesnio interneto dieną – vasario 9 d. minėsime specialiu virtualiu edukaciniu renginiu „Išmani biblioteka – erdvė kurti ir augti”. Lietuvos viešųjų bibliotekų ir mokyklų bibliotekų darbuotojams skirtame renginyje ekspertai ir visuomenei gerai pažįstami veidai pasakos apie technologijų naujoves, saugų jų naudojimąsi, 5G ryšio proveržį. Atkreips dėmesį į virtualių socialinių erdvių pranašumus ir pavojus bei pakvies pažvelgti į save, į savo emocinę sveikatą, jos pažinimą ir stiprinimą. O svarbiausia – viskas nuotaikingai ir su lašeliu muzikos bei magijos. Į renginį kviečiame registruotis čia. Renginio programą rasite prisijungusi.lt O vasario 9 d. 13 val. renginį stebėti galite paspaudę šią aktyvią nuorodą.

Pasitikrinkite žinias savarankiškai

Norintiems savarankiškai gilinti žinias apie saugesnį elgesį internete, akcijos organizatoriai siūlo keturias mokymų programas: asmens duomenų apsauga, grėsmės internete – kaip jų išvengti?, etiško bendravimo principai internete, apsipirkite internetu: greitai ir saugiai. Be to, pasitikrinti žinias galima sprendžiant testus bei stebint diskusijas, seminarus internetu, naudojant mokamuosius filmukus ar skaitant komiksus.

Organizatoriai kviečia aktyviai dalyvauti visose veiklose bei kurti geresnį internetą kartu. Daugiau informacijos www.draugiskasinternetas.lt ir www.prisijungusi.lt.