Lietuvos gyventojai plačiau naudojasi valstybės institucijų ir įstaigų elektroninėmis paslaugomis
Šiandien daugelį kasdienių reikalų, susijusių su valdžios institucijomis ir įstaigomis, galima sutvarkyti internetu. Lietuvoje pagrindinė viešųjų paslaugų internetinė svetainė – Elektroniniai valdžios vartai (www.epaslaugos.lt). Čia galima užsisakyti įvairias pažymas, deklaruoti gyvenamąją vietą, įregistruoti verslą ir atlikti dar daug kitų formalumų, taip taupant savo laiką.

Kaip skelbia Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK), valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse per pastaruosius 12 mėn. lankėsi 59 proc., o Elektroninių valdžios vartų svetainėje – 42 proc. Lietuvos gyventojų, tai šiek tiek daugiau nei prieš metus. Dažniausiai šiose interneto svetainėse buvo ieškoma informacijos apie valstybės instituciją ar įstaigą (56 proc.), naudojamasi valstybės institucijų ir įstaigų teikiamomis elektroninėmis viešosiomis paslaugomis (50 proc.), ieškoma informacijos apie galimybių pasą ir jo aktyvavimą (45 proc.) ir kt.

Kaip ir ankstesniais metais, tarp gyventojų populiariausios išlieka pajamų deklaravimo paslauga (ja naudojosi 46 proc. visų apklaustųjų), su sveikata susijusios paslaugos (informacijos apie paslaugų teikimą skirtingose ligoninėse paieška, registracija pas sveikatos priežiūros specialistus – 45 proc.), automobilių registravimo, asmens dokumentų išrašymo, darbo paieškos paslaugos. Gyventojai geriausiai vertino pajamų, gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugas, viešųjų bibliotekų katalogų prieinamumą, priėmimo į aukštąsias mokyklas, automobilių registracijos, asmens dokumentų ir liudijimų išrašymo paslaugas.

Tyrimas IVPK užsakymu atliktas 2022 m. balandį, daugiau informacijos straipsnyje ir Informacinės visuomenės plėtros statistikos portale.

Pagal IVPK inf.