Kaip apsaugoti savo asmens duomenis ir privatumą internete?
Dėl pandemijos keliamų iššūkių visi daugiau laiko praleidžiame skaitmeninėje erdvėje, didelę dalį susitikimų pakeitė bendravimas socialiniuose tinkluose, o apsilankymus prekybos centruose bei restoranuose – apsipirkimas elektroninėse parduotuvėse bei užsakymai pristatymo tarnybų programėlėse. Pernai net 65,2 proc. interneto vartotojų bendravo socialiniuose tinkluose, tarp jų 25,3 proc. buvo 65-74 m. amžiaus grupėje.

Išaugęs bendravimas bei dalijimasis informacija internete verčia labiau pasirūpinti savo asmens duomenų ir privatumo apsauga, – juk neatsargiai paskelbta asmeninė informacija pasklinda akimirksniu ir jos nebegalima taip paprastai pašalinti iš viešosios erdvės. Dar blogiau, jei ji patektų į rankas piktavaliams. Daugelis svetainių taip pat seka savo lankytojų elgesį, tačiau tik 24 proc. aktyvių vartotojų pernai bandė pasirūpinti savo privatumu apribodami slapukus, o net 25,3 proc. vartotojų nežinojo, ar jų išmaniuosiuose telefonuose yra įdiegta kokių nors saugumo programinių priemonių.

Susipažinkite su savarankiško mokymosi pamokos „Privatumo ir asmens duomenų apsauga“ medžiaga ir sužinosite, kaip saugiau naudotis internetu, apsaugoti savo asmens duomenis ir privatumą socialiniuose tinkluose, saugiau apsipirkti elektroninėje parduotuvėje, susikurti stiprius slaptažodžius. Šią ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.