Jau netrukus – Saugesnio interneto dienos renginiai visoje Lietuvoje
Vasario 8 d. vyksianti Saugesnio interneto diena minima jau beveik 200 pasaulio šalių. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje šiai iniciatyvai jau tradiciškai skiriama visa savaitė, kurios metu viešosios bibliotekos, mokyklos bei kitos organizacijos rengia įvairias šviečiamąsias veiklas ir tiesiogines interneto transliacijas tiek vaikams ir jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms skirtomis saugumo temomis. Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į aktualias problemas internete, edukuoti visuomenę opiausiomis temomis bei skatinti nuolat domėtis, kaip internete išlikti saugiems.

Jau daugelį metų viešosios bibliotekos aktyviai prisideda sprendžiant aktualiausias asmens saugumo ir privatumo problemas. Saugesnio interneto savaitės metu jose vyksta gausybė renginių įvairioms amžiaus grupėms.

Tiems, kurie nori dar pagilinti žinias, rekomenduojama mokomoji medžiaga www.epilietis.eu. Savarankiškuose mokymuose aptariami etiško bendravimo principai internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugos klausimai, informacijos apsauga išmaniajame telefone, taip pat nagrinėjama apsauga nuo interneto grėsmių bei saugaus elgesio socialiniuose tinkluose ypatumai.

O kas vyksta visoje šalyje – sužinoti galima akcijos koordinatoriaus Lietuvos saugesnio interneto centro svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Kurkime geresnį internetą kartu!