Išmokime patraukliai savo mintis pateikti skaidrėse
Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti! Todėl norėdami perteikti savo nuomonę, idėjas, pasakojimą paprastai stengiamės tą padaryti vaizdžiai – parengti iš skaidrių sudarytą pateiktį ir ją reikiamu metu parodyti savo klausytojams. Kaip padaryti, kad pateiktis būtų patraukli, padėtų paaiškinti mintį, tačiau neblaškytų žiūrovų?

Pirmiausia, nuspręskite, kokia bus pagrindinė jūsų pristatymo mintis. Po to sukurkite pateikties planą bei struktūrą: paaiškinkite temą, pabrėžkite jos aktualumą, išdėstykite faktus ir pateikite apibendrinimą bei išvadas.

Po to informaciją reikia išdėstyti įdomiai ir patraukliai. Pasirinkite tinkamą skaidrės išdėstymą, spalvas ir grafinius elementus. Neperkraukite skaidrių tekstais! Manoma, kad turėtų pakakti šešių eilučių po septynis žodžius. Dar geriau, kai faktai, teiginiai pateikiami grafiškai, – infografikais.

Kviečiame susipažinti su pamokėlėmis „Patrauklaus pristatymo rengimas“ bei „Informacijos dėstymas skaidrėse“,  kuriose sužinosite, kaip idėją paversti pateiktimi, į ką svarbu atkreipti dėmesį rengiant pristatymo turinį, išmoksite kurti skaidres. Kaip kuriami patrauklūs infografikai, galėsite išmokti pamokėlėje „Grafinis informacijos pateikimas“.

Šias ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.