ESinvesticijos.lt – nauja ES investicijų žinių svetainė
2021–2027 m. ES fondų investicijų programos ir plano „Naujos kartos Lietuva“ informacinėje svetainėje www.esinvesticijos.lt pateikiama visa išsami informacija apie ES finansuojamas investicijas potencialiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, partneriams, kitoms suinteresuotoms grupėms ir visuomenei.

Svetainėje skelbiama informacija apie finansavimo šaltinius, finansavimo galimybes, kvietimų teikti paraiškas planus, skelbiami kvietimai ir reikalavimai, renginių kalendorius. Joje pateikiama informacija apie įgyvendinamus projektus – įgyvendinamų projektų vykdytojus, suteikto finansavimo dydį, viešųjų pirkimų laimėtojus, taip pat projektų rezultatai bei kita aktuali informacija.

Pagal 2022 metais planuojamus paskelbti kvietimus numatoma sudaryti sutarčių bendrai už 1,5 mlrd. eurų, iš jų 1 mlrd. eurų pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ planą „Naujos kartos Lietuva“ ir 0,5 mlrd. eurų pagal Investicijų programą. 2022 metais planuojama išmokėti apie 246 mln. eurų, iš jų 196 mln. eurų „Naujos kartos Lietuva“ plano lėšų. Didžiausios investicijos numatomos energetikos srityje – 112 mln. eurų.

Naujoje interneto svetainėje www.esinvesticijos.lt galima duomenis atrinkti, juos palyginti ir pakartotinai naudoti, prenumeruoti naujienas. Svetainę tvarko Centrinė projektų valdymo agentūra.  

Pagal esinvesticijos.lt inf.