Elektroninis paštas – ne tik paprastas ir patikimas būdas susisiekti
Dauguma turinčiųjų vieną ar kitą išmanųjį įrenginį kasdien naudojasi ir elektroniniu paštu. Tai bene labiausiai visiems prieinama interneto paslauga, kuri pranešimus ir prie jų pridėtus dokumentus patikimai pristato nurodytiems adresatams.

Saugiai ir sumaniai naudotis e. paštu svarbu dėl daugelio priežasčių:

  1. e. paštas dažnai pasitelkiamas siųsti ir gauti asmeniniams laiškams, kuriuose yra privačių duomenų: finansinės informacijos, asmens duomenų ir pan. Elgiantis neapdairiai, tokia informacija gali patekti į netinkamas rankas;
  2. reikia mokėti atpažinti apgaulingus ir nepageidaujamus laiškus, nespausti iš nepažįstamų asmenų gautuose laiškuose esančių nuorodų, kurios gali nukreipti į apgaulingą svetainę arba parsiųsti kenkėjišką programinę įrangą. Taip pat svarbu nesiųsti savo asmeninės informacijos nepažįstamiesiems;
  3. svarbu nuolat mokytis sumaniai naudoti e. paštą tam, kad jis teiktų naudą ir būtų veiksmingas. Tam reikia ne tik laiku tikrinti savo e. paštą, bet ir žinoti, kaip tinkamai naudoti antraštes ir pasirašyti siunčiamus laiškus.

Įvairios pašto sistemos siūlo dar įvairių naudingų dalykų, kurie padės ne tik tvarkyti savo e. paštą veiksmingiau ir saugiau, sparčiau susitvarkyti su laiškais, bet ir planuoti savo užduotis bei pasižymėti įvykius kalendoriuje. Paštą taip pat gauti bei tvarkyti galima ir savo išmaniajame telefone, –  bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje, kur tik galimas interneto ryšys.

Daugiau apie tinkamą e. pašto tvarkymą ir „Gmail“ galimybes sužinosite pamokėlėje „Išmanus ir saugus e. pašto naudojimas“. Ją ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.