Mokymai pažengusiems

Jums patogiu laiku sužinokite, kaip:

  • saugiai naršyti internete ir dalytis svarbia informacija;
  • saugiai laikyti ir dalytis dokumentais internete;
  • veiksmingai planuoti laiką, pasitelkiant interneto kalendorius;
  • taisyti nuotraukas, kurti koliažus ir vaizdo įrašus;
  • saugiau dalytis vaizdo įrašais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose;
  • sukurti tinklaraštį ar interneto svetainę;
  • sukurti originalų ir šiuolaikišką gyvenimo aprašymą;
  • kurti teksto dokumentus internete ir naudotis debesų kompiuterija.

DĖMESIO!

Registracija į skaitmeninio raštingumo mokymus pažengusiems baigta.

Mokymai pradedantiesiems  jau grįžo į bibliotekas.

Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas

Naudokite technologijas bendraujant ir planuojant savo laiką! Sužinokite kaip saugiai bendrauti ir bendradarbiauti el. paštu, internetu persiųsti didelį dokumentą, nuotrauką ar vaizdo filmuką, susikurti internetinį kalendorių ir jame pasižymėti priminimus bei užduotis, kaip susikurti tinkamą slaptažodį registruojantis įvairiose sistemose.

 

Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis

Susipažinkite su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais

Kaip parengti dokumentus internete? Kaip teksto dokumentais dalytis su kitais interneto vartotojais? Kaip suteikti jiems redagavimo teisę? Kaip parodyti ekrano vaizdą kitiems internetu? Šioje programoje susipažinsite su bendradarbiavimo priemonėmis internete, debesų kompiuterija. Daug dėmesio bus skiriama tekstinių dokumentų rengimui internete, dalijimosi ir bendro naudojimo su kitais asmenimis galimybėmis.

Būk aktyvus, unikalus ir verslus

Kaip saugiai naršyti internete ir atpažinti saugias svetaines? Kaip sukurti interneto svetainę ar tinklaraštį? Sužinosite kokius pėdsakus paliekame skaitmeniniame įrenginyje ir kaip juos pašalinti, išmoksite kritiškai vertinti skelbiamą informaciją internete.

Inovatyvus savęs pristatymas

Kaip prisistatyti kitiems žmonėms? Vienas iš būdų – sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą arba panaudoti raiškaus turinio priemones. Mokymų metu internete ieškosite tinkamų pavyzdžių ir pagal juos kursite savo originalius gyvenimo aprašymus. Taip pat mokysitės kurti vaizdo įrašus.

Pristatymų rengimas

Išmokite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus skaidrėse, pasitelkdami pateikčių rengimo priemones. Šiuose mokymuose susipažinsite su skaitmeninių pristatymų rengimo pagrindais bei įgysite įgūdžių atlikdami praktines užduotis.

Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu

E. prekyba, prekių paieška, kainų palyginimas, atsiskaitymas, e. banko teikiamos paslaugos – šie svarbūs dalykai padės jums kasdienybėje. Kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas internete, palyginti kainas? Kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais? Kaip naudotis e. bankų teikiamomis paslaugomis? Šioje mokymo programoje sužinosite apie prekių ar paslaugų palankiausiomis kainomis saugų įsigijimą internetu, kaip skelbimų portaluose bei socialiniuose tinkluose parduoti prekes ar nebereikalingus daiktus. Taip pat sužinosite apie e. bankų teikiamas paslaugas internete.

Viešosios paslaugos internetu kiekvienam

Deklaravimo, Sodros, sveikatos priežiūros, registravimo ir kt. e. valdžios paslaugos.

Kokiomis e. valdžios paslaugomis galiu naudotis? Kokiu būdu galiu prisijungti prie e. valdžios paslaugų? Kaip elektroniniu būdu galima užsakyti įvairias pažymas, pateikti deklaracijas, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją? Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kitose svetainėse neišeinant iš namų.

Planuokime laisvalaikį internetu

Lėktuvų bilietai, kelionės, orai, tvarkaraščiai, žemėlapiai, nuorodos.

Kaip planuoti ir užsakyti laisvalaikio paslaugas internetu, įsigyti transporto bilietus, rezervuoti viešbučius, susidaryti kelionės maršrutą? Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip internetu gauti įvairias paslaugas, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo, baigiant automatiniais vertėjais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

Būkime saugūs internete

Kaip saugiau naršyti internete ir naudotis e. paslaugomis? Kaip tinkamai apsaugoti asmens duomenis, tapatybę? Sužinokite apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose ir privatumo nustatymus ar kaip elgtis įvykus įvairiems skaitmeniniams incidentams.

Šioje mokymų programoje susipažinsite su pagrindinėmis saugos taisyklėmis skaitmeniniame pasaulyje. Sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai elgtis naudojant skaitmeninius įrenginius ir internetą.

Skaičiuoklė darbui ir namams

Gyvenkite lengviau – išmokite naudotis skaičiuokle!

Ar žinote, kad skaičiuoklė yra nepamainoma darbo priemonė padedanti analizuoti įvairius duomenis bei juos atvaizduoti ir pristatyti grafiškai? Mūsų siūlomoje programoje sužinokite kaip skaičiuoklė gali pasitarnauti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę. Įgytas žinias galėsite pritaikyti planuojant kasdienes išlaidas, skaičiuojant remonto sąmatą ar pasirengiant individualų kalendorių, tvarkaraštį ir pan. Jeigu norite kolegas, mokinius ar artimuosius supažindinti su veiklos rezultatais ar tiesiog atvaizduoti šventės dalyvių sėdėjimo vietas planuojant renginį ir dar daugiau, ši programa kaip tik jums.