Nominantas Plungės rajono Gardai

Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“

Projekto rezultatas

Sukurtas interaktyvus istorinis žaidimas „Išmanioji visuomenė – Žemaičių Kalvarijoje“.

Apie projektą

Istorija yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, todėl kiekvienam tiesiog būtina žinoti savo gimtinės praeitį. Bendruomenė „Gardai“ sugalvojo išradingą būdą supažindinti miestelio gyventojus su žymiausiais istoriniais objektais ir jų istorijomis Žemaičių Kalvarijoje.

Bendruomenė ,,Gardai“ itin didžiuojasi savo visuomenės praeitimi ir nuolat siekia paskatinti gyventojus domėtis miestelio paveldu. Taigi, jie sugalvojo tikrai šiuolaikišką sprendimą – sukurti interaktyvų istorinį žaidimą „Išmanioji visuomenė – Žemaičių Kalvarijoje“.

Viskas, ko reikia pradėti žaisti žaidimą – tai mobiliuoju telefonu nuskaityti bendruomenės centro stende esantį QR kodą, kuris leidžia komandai užsiregistruoti ir paaiškina žaidimo taisykles. Žaidimo metu komanda gauna aprašymą, nuotrauką arba tiesiog koordinates iki lankytino objekto, o atvykus į reikiamą vietą pateikiama užduotis, kurią atlikus skiriami žaidimo taškai. Įvykdžius užduotį, komandai pateikiamas kito objekto aprašymas arba nurodoma vieta, kur eiti toliau.