Žemaitkiemio miestelio bendruomenė

Žemaitkiemio miestelio bendruomenė

Projekto pavadinimas: Žemaitkiemio miestelio bendruomenės tinklalapio sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė zemaitkiemio-bendruomene.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, istorija bei pasiekimais. Žemaitkiemio miestelio bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir sukūrė savo skaitmeninę erdvę.

Šiais metais Žemaitkiemio miestelio bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – sukūrė naują tinklapį.

Žemaitkiemio miestelio bendruomenė įkurta 2003 metais ir pagrindinės jos veiklos kryptys – organizuoti renginius bei akcijas. Iki šiol organizacija neturėjo erdvės pasidalinti savo kuriamais projektais, todėl nusprendė sukurti tinklapį, kuriame lankytojai gali sekti visą aktualią informaciją.

Tinklapyje zemaitkiemio-bendruomene.lt skelbiami straipsniai, susiję su bendruomenės veiklomis, gyvenimu ir istorija. Lankytojai gali stebėti netrukus vyksiančius renginius arba akcijas ir net peržvelgti anksčiau vykusius įvykius. Naujienose skelbiamos nuotraukos iš įvairių veiklų ir švenčių. Lankytojai gali rasti svarbiausius kontaktus pačiame tinklapyje ir greitai susisiekti su pirmininke ar kitais Žemaitkiemio miestelio bendruomenės administracijos nariais. Be to, užsiregistravę tinklapyje lankytojai gali skelbti įvairius pranešimus bei gauti papildomą informaciją jiems aktualiomis temomis.

Anot Žemaitkiemio miestelio bendruomenės pirmininkės Danutės Užkurėlytės, tinklapis palengvina komunikaciją bendruomenėje: „Tinklapyje visi gali stebėti ir geriau susipažinti su bendruomenės gyvenimu arba net patys įsitraukti į veiklas“. Pirmininkė tikisi tobulinti tinklapį, įrengti dar daugiau funkcijų reikalingų bendruomenės veiklai: „Planuojame atgaivinti miestelio gyvenimą, kurti smulkius verslus ir juos reklamuoti“. D. Užkurėlytė teigia, kad pagrindinis organizacijos tikslas yra didinti bendruomenės narių ratą. „Norime kuo daugiau žmonių įtraukti į bendruomenės gyvenimą, kuo plačiau viešinti mūsų gerus darbus, o tinklapis ir yra svarbiausia priemonė šiam tikslui pasiekti“, – sako ji.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Žemaitkiemio miestelio bendruomenės tinklalapis zemaitkiemio-bendruomene.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/zemaitkiemio-miestelio-bendruomene-nauja-skaitmenine-erdve-siekia-kuo-daugiau-zmoniu-itraukti-i-bendruomenes-veikla/