VO Barupės bendruomenės centras

VO Barupės bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: “Nuo tradicijų prie verslo”

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.kuigaliai.lt

Apie projektą

Įgyvendinęs įtinklinimo projektą Jonavos rajono VO Barupės bendruomenės centras viešina vietos gyventojų vykdomus verslus, teikiamas paslaugas naudodamas skaitmeninę erdvę. Tokiu būdu skatina gyventojų verslumą, padeda išsaugoti ir puoselėti kaimo tradicijas, autentiškumą.

VO Barupės bendruomenės centras atsiliepė į projekto „Prisijungusi Lietuva“ pasiūlymą dalyvauti Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė interneto svetainę.

VO Barupės bendruomenės centras įkurtas 2003 m.. Siekiant kad bendruomenė būtų plačiau žinoma ir jos narių veikla labiau viešinama, Barupės bendruomenės centras dalyvaudamas šiame konkurse sukūrė internetinę svetainę www.kuigaliai.lt, kurioje skelbiama informacija apie vietos gyventojų verslus. Taip apie Barupės bendruomenės narių veiklas sužino daugiau žmonių, bendruomenės nariams sudaromos geresnės ir patogesnės sąlygos elektroninėje erdvėje skelbti ir sužinoti apie parduodamą produkciją, teikiamas paslaugas, keistis, dalintis daiktais ir kt. Didinamas bendruomenės savarankiškumas, skatinamas bendruomeniškumas, į veiklas įtraukiami bendruomenės nariai, esantys skaitmeninėje atskirtyje. Naujosios svetainės dėka informacija apie Barupės bendruomenės narių verslus tapo pasiekiama ne tik bendruomenės nariams – kaimo produkciją jau užsako ir Jonavos miesto gyventojai.

Anot VO Barupės bendruomenės centro tarybos narės Dalios Vilkelienės, dalyvavimas projekte paskatino bendruomenės narių aktyvią veiklą perkelti į elektroninę erdvę. „Svetainėje paskelbę apie savo teikiamas paslaugas ar parduodamą produkciją, gyventojai jau sulaukia naujų klientų“, – džiaugiasi Dalia Vilkelienė. Ji taip pat pamini, kad prie projekto įgyvendinimo labiausiai prisidėjo bendruomenės pirmininkė Ina Simovičienė, projekto idėjas skleidė Elena Jankauskienė, Vaida Janonienė. Jų padrąsinti bendruomenės nariai svetainėje viešina savo darbus, veiklas, produktus ir sulaukia ne tik materialinės naudos, parduodant produkciją, bet ir moralinio pasitenkinimo dovanojant, ištiesiant pagalbos ranką.

Rugsėjo 5 d. vyko VO Barupės bendruomenės centro organizuotas renginys “Labas, kaimyne!”. Šio renginio metu ir buvo pristatyta naujoji internetinė svetainė. Pasitelkus šį įrankį bendruomenės narių verslai tapo matomi interneto erdvėje. Atsižvelgiant į gyventojų nuomonę, svetainė bus nuolat tobulinama, jau planuojamą ją papildyti polapiu apie pačios bendruomenės vykdomas veiklas, organizuojamus renginius.

Apsilankykite naujoje VO Barupės bendruomenės centro internetinėje svetainėje www.kuigaliai.lt ir sužinokite apie bendruomenės narių veiklą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


VO Barupės bendruomenės centro internetinė svetainė www.kuigaliai.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/naujasis-barupes-bendruomenes-skaitmeninis-irankis-padeda-skatinti-vietos-gyventoju-versluma