Lapių bendruomenės centras

Lapių bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: „www.utriukalns.lt internetinio tinklapio gerinimas“

Projekto rezultatas

Atnaujinta internetinė svetainė utriukalns.lt

Apie projektą

Lapių bendruomenės centras išnaudoja naujausias skaitmeninių technologijų galimybes plėtojant organizacijai ypač svarbų socialinį verslą – slidinėjimo trasą Utrių kaime. Siekdami lankytojams kuo aiškiau ir tiksliau pateikti informaciją apie teikiamas paslaugas pristato atnaujintą skaitmeninę erdvę praturtintą naujomis funkcijomis.

Lapių bendruomenės centras savo veiklą pradėjo prieš šešiolika metų. Bendruomenė vienija Lapių, Rudaičių, Utrių, Žvelsėnų, Pikteikių, Pažvelsio ir Greičiūnų kaimus. Jos tikslai – kurti gražesnę ir turtingesnę kaimo aplinką, suvienyti žmones, kad būtų lengviau ir paprasčiau atlikti bendruomenei reikalingus darbus, skleisti informaciją, ugdyti gyventojų pilietinį aktyvumą. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies bendruomenių, gavusių galimybę įgyvendinti savo idėją.

Bendruomenė vykdo projektą „Slidinėjimo trasos įrengimas Utrių kaime“, kuriam naudojama internetinė svetainė utriukalns.lt. Tačiau ilgą laiką buvo gryninama mintis, kaip šią svetainę paversti modernesne bei patogesne lankytojams, tad įtinklinimo projekto metu atlikti svetainės atnaujinimo darbai įdiegiant naujausius, šiuolaikiškus sprendinius. Be to, atsivėrė naujų partnerysčių laukas, nes bendruomenė suprato, jog tik atnaujinti internetinės erdvės nepakaks, būtina padėti nariams tobulinti skaitmeninius įgūdžius. Taigi, bendradarbiaujant su Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Lapių filialu, pradėti organizuoti skaitmeninio raštingumo mokymai gyventojams, o viena bibliotekos darbuotoja tapo puikia naujosios interneto svetainės administratore.

Atnaujinant svetainę utriukalns.lt, įdiegtos patogesnės bei aiškesnės paslaugų viešinimo funkcijos. Pavyzdžiui, nuo šiol lankytojams paprasčiau pasiekiama informacija apie bilietų kainas, įrangos nuomos sąlygas, darbo laiką, Utrių kalno pramogas, vietos verslus, bendruomenės veiklą. Prasidėjus sezonui, tiesioginės transliacijos pagalba bus galima sužinoti, ar kalnas atidarytas, koks šiuo metu oras, lankytojų srautas ant kalno. Taip pat lankytojams patogiau susisiekti su bendruomenės nariais, nes veikia interaktyvi užklausos forma, o svetainėje skelbiami telefono numeriai taip pat yra interaktyvūs – naršant telefonu, galima iškart spustelėti mygtuką „Skambinti“. Paspaudus ant svetainėje esančio žemėlapio, galima naudotis navigacija, kuri padės rasti Utrių kalną lankytojams, ketinantiems atvykti pirmą kartą. Atnaujintoje skaitmeninėje erdvėje bendruomenės nariai gali talpinti skelbimus, kaimui aktualią informaciją, reklamą, diskusijas ar sveikinimus.

„Įgyvendintas projektas – svarbus, aktualus ir reikalingas bendruomenei. Jis prisidės prie bendruomenės socialinio verslo ant Utrių kalno vystymo, skatins narių aktyvesnę veiklą, padės užsibrėžti naujus tikslus, siekti bendruomenės verslumo didinimo“, – sako Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė. Ji teigia, kad nauja skaitmeninė erdvė padės pritraukti daugiau lankytojų į Utrių kalną, tad didės pajamos, kurios tiesiogiai gerina bendruomenės narių socialinį ir materialinį gerbūvį. Kitiems bendruomenės nariams aktualu, kad bendruomenės veikla ir iniciatyvos bus labiau matomos, interneto pagalba atsiras galimybė puoselėti glaudesnius ryšius, virtualiai bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi tarpusavyje ir su kitomis Lietuvos bendruomenėmis. Ateityje žadama į atnaujintą svetainę kelti daugiau informacijos apie naujus verslus, skelbti bendruomenės naujienas, skatinti narius naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Atnaujinta internetinė svetainė utriukalns.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/savo-socialinio-verslo-vystymui-bendruomene-pasitelke-skaitmenines-technologijas