Eigulių bendruomenės centras

Eigulių bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: Eigulių bendruomenės centro įtinklinimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė sites.google.com/view/eiguliu-bendruomenes-centras ir „Facebook” paskyra

Apie projektą

Informacinės technologijos pasaulyje užima vis svarbesnę vietą, tad skaitmeninės naujovės neaplenkė ir Kauno miesto savivaldybės Eigulių bendruomenės centro. Organizacija savo nariams pristato įtinklinimo projekto rezultatus – naują internetinę svetainę ir „Facebook” paskyrą.

Eigulių bendruomenės centras įsikūrė 2005 m. ir nuo veiklos pradžios nuolat organizuoja įvairias veiklas: kultūros renginius, kalendorines šventes, susitikimus ir diskusijas aktualiais gyventojams klausimais. Organizacija iki šiol neturėjo savo internetinės svetainės ir „Facebook” paskyros, tačiau poreikis buvo jaučiamas jau seniai. Eigulių bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš šio konkurso 120-ies bendruomenių laimėtoja. Tai leido organizacijai įgyvendinti savo idėją – sukurti naują, funkcionalią ir patrauklią Eigulių bendruomenės centro internetinę svetainę sites.google.com/view/eiguliu-bendruomenes-centras, kuri visiems nariams suteikė galimybę skaitmeninėje erdvėje sekti bendruomenės gyvenimą.

Internetinėje svetainėje skelbiama informacija apie Eigulių bendruomenės centrą, jo vykdomas veiklas ir renginius, dalinamasi nuotraukomis. Taip pat buvo sukurta ir organizacijos „Facebook” paskyra, kurioje gyventojams yra lengviau pažinti bendruomenę, sužinoti naujausią informaciją apie vykdomas veiklas. Su naujosios internetinės svetainės pagalba į bendruomenę kviečiami nauji nariai, jie aktyviau įsitraukia į Kauno m. bendruomenių asociacijos veiklą, kartu sprendžia iškilusias problemas, kurios yra aktualioms visoms miesto bendruomenėms. Organizacijos nariai yra aktyvūs – noriai mokosi naudotis naujomis informacinėmis priemonėmis.

Organizacijos pirmininkas Vilius Kaminskas džiaugiasi, kad šiam projektui visi bendruomenės nariai vieningai pritarė ir noriai prisidėjo prie jo įgyvendinimo. „Mūsų bendruomenė nėra labai didelė. Daugiausia tai žmonės, kuriems rūpi kultūra, visuomeninis gyvenimas.“ – dalinosi įspūdžiais jis. „Mums labai naudinga, kad internetinėje svetainėje galime plačiai skleisti informaciją apie savo renginius, „Facebook” paskyroje skelbti įvykius. Renginius organizuoti ir apie juos informuoti tapo lengviau ir patogiau.“ – pasakojo pirmininkas. Bendruomenė aktyviai dalinasi renginių nuotraukomis, aprašymais ir taip tampa lengviau pažinti bendruomenės narius.

Dar vienas didelis organizacijos pasiekimas buvo dalyvavimas projekto „Prisijungusi Lietuva“ rengiamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose, kurie padėjo bendruomenės nariams lengviau integruotis į elektroninę erdvę. „Mokymų metu bendruomenės nariai taip pat gavo atsakymus į daugelį jiems rūpėjusių praktinių klausimų: kaip naudotis elektronine bankininkyste, kaip redaguoti nuotraukas, kaip jas greitai perkelti į kitus įrenginius ir kt.“ – komentavo Vilius Kaminskas.

Pirmininkas atskleidė planus organizacijos ateičiai: „Planuojame pradėti reklamuoti asmenines bendruomenės narių veiklas, dalintis gerosiomis savo narių patirtimis“.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Eigulių bendruomenės internetinė svetainė sites.google.com/view/eiguliu-bendruomenes-centras

Eigulių bendruomenės „Facebook” paskyra

Projekto rezultatai matomi:

https://www.kaunieciams.lt/kulturinius-renginius-eiguliu-bendruomenei-organizuoti-nuo-siol-patogiau