Trakų rajono Valų kaimo bendruomenė „Neris“

Trakų rajono Valų kaimo bendruomenė „Neris“

Projekto pavadinimas: Trakų rajono Valų kaimo bendruomenės „Neris“ narių įtinklinimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė valukaimas.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniam žmogui skaitmeninės technologijos suteikia itin daug galimybių. Valų kaimo bendruomenė naudojasi jomis ir informaciją apie savo bendruomenę nuo šiol pristato naujoje bendruomenės elektroninėje erdvėje.

Valų kaimo bendruomenė savo veiklą pradėjo prieš 10 metų. Šioje bendruomenėje yra itin daug aktyvių bei menine ir kultūrine veikla užsiimančių žmonių, tad Valų kaime organizuojama daug renginių, švenčių, vykdomos edukacinės programos. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies jo laimėtojų. Laimėjusi konkursą, bendruomenė gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Iki šiol informacijos sklaida bendruomenėje buvo gana sudėtinga – informacija buvo dalinamasi elektroniniu paštu arba per socialinius tinklus. Toks būdas ne tik nepatogus, bet ir neleisdavo informacijai pasiekti dalies bendruomenės narių. Norint išspręsti šią problemą, buvo nutarta sukurti bendruomenės internetinę svetainę. Prie svetainės kūrimo savanoriškai prisidėjo bendruomenės nariai.

Valų kaimo bendruomenės internetinėje svetainėje valukaimas.lt pristatoma bendruomenė, jos veiklos, lankytinos apylinkės vietos. Pastarosios pateikiamos su aprašymais bei nuotraukomis, todėl svetainės lankytojai skatinami pamatyti vietoves gyvai. Skiltyje „Renginiai“ pateikiama informacija apie būsimus renginius. Be to, naujoje skaitmeninėje erdvėje galima rasti ir informaciją apie bendruomenės amatininkus bei jų kontaktus, tad tapo paprasčiau naudotis vietinėmis paslaugomis, užsisakyti edukacines programas, pirkti arba parduoti vietines prekes ir produktus. Nuo šiol bendruomenė turi aktyvų profilį internete, kuris pagerino bendruomenės narių bendradarbiavimą, informacijos sklaidą, supaprastino informacijos paiešką besidomintiems Valų kaimo apylinkėmis.

Bendruomenės pirmininkas Darius Mockevičius apie dalyvavimą projekte: „Tai buvo puikus postūmis bendruomenės veiklas perkelti į internetinę erdvę. Džiaugiamės, kad bendruomenės nariai įsijungė į projektą“. Jis teigia, kad sukurta nauja skaitmeninė aplinka paskatino bendruomenės narius naudotis internetu tiek namuose, tiek bibliotekoje. Šiuo metu svetainės papildymui ruošiami nauji amatininkų aprašai, tad greitu metu amatininkų skiltyje turėtų atsirasti dar daugiau Valų kaimo darbščių narių. O ateityje numatoma svetainėje skelbti registracijas į edukacines programas, įkelti svarbius bendruomenės dokumentus, vykdytų projektų aprašymus, prašymą tapti bendruomenės nariu.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Valų kaimo bendruomenės svetainė valukaimas.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.traku-zeme.lt/valu-kaimo-bendruomenes-internetine-svetaine-paspartins-informacijos-sklaida