Asociacija „Daugų kraštas“

Asociacija „Daugų kraštas“

Projekto pavadinimas: Daugų krašto aktyvas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė daugukrastas.lt

Apie projektą

Kiekvienas žmogus yra svarbus. Asociacija „Daugų kraštas“ vadovaujasi šiuo teiginiu ir, naudodamasi šiuolaikinėmis technologijomis, suteikia kiekvienam Daugų krašto gyventojui galimybę dalyvauti bendruomenės sprendimuose.

Asociacija „Daugų kraštas“ yra viena iš pirmųjų bendruomenių, įkurtų Alytaus rajone. Ši bendruomenė aktyviai veikia jau 20 metų, organizuoja renginius, išvykas, įvairius užsiėmimus. Šiais metais ji sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies jo laimėtojų. Bendruomenė gavo galimybę įgyvendinti savo sukurtą projektą – „Daugų krašto aktyvas“.

Vienas iš asociacijos „Daugų kraštas“ siekių – paskatinti bendruomenės narius dalyvauti sprendžiant vietos reikalus bei į veiklas įtraukti socialinėje atskirtyje esančius gyventojus. Šiam tikslui buvo sukurta bendruomenės internetinė svetainė daugukrastas.lt. Svetainės autorius – bendruomenės narys ir vienas iš jos įkūrėjų Ramūnas Bielevičius.

Projekto metu aktyviai bendradarbiauta su Alytaus rajono viešosios bibliotekos Daugų skyriumi, kuriame vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai, organizuojamos teminės akcijos.

Šiuo metu bendruomenės sukurtoje internetinėje svetainėje daugukrastas.lt yra skelbiamos Daugų krašto naujienos. Tačiau ji turi ir kitą svarbią funkciją – padėti Daugų krašto gyventojams dalintis savo nuomone ir pagerinti bendruomenės gyvenimą. Ir jau rudens pradžioje gyventojai teikė savo idėjas, pasiūlymus, kas padėtų Daugų kraštą padaryti patrauklesnį sau, ir kitiems. Vėliau komisija atrinko penkias geriausias idėjas, už kurias vietos gyventojai galėjo balsuoti svetainėje. Balsavimo rezultatus galima rasti svetainės skiltyje „Balsuok už idėją Daugams!“. Ši svetainė leidžia Daugų krašto gyventojams lengviau prisidėti prie bendruomenės sprendimų, nes dabar tai galima padaryti ir internetu. Nauju skaitmeniniu įrankiu bendruomenė stiprina bendrystę, į savo veiklas įtraukia daugiau narių, o problemas išsprendžia greičiau ir paprasčiau.

Bendruomenės pirmininkė Raimonda Šilalienė teigia, kad projektas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo, žmonės aktyviai siūlė idėjas ir už jas balsavo. „Daug mūsų bendruomenės narių yra išvykę į užsienį, tačiau jiems taip pat rūpi savas Daugų kraštas. Dabar jie turėjo galimybę pasiūlyti idėjas ir už jas balsuoti“, – svetainės privalumais džiaugiasi R. Šilalienė. Patys bendruomenės nariai patenkinti dalyvavimu projekte ir tikisi, kad jų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos. Ateityje planuojama reguliariai atnaujinti svetainėje esančią informaciją, skelbti Daugų krašto naujienas bei organizuoti daugiau konkursų, apklausų ir balsavimų.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Asociacijos „Daugų kraštas“ internetinė svetainė daugukrastas.lt

Akimirka iš mokymų kaip dalyvauti balsavime, kurie vyko Daugų bibliotekoje

Projekto rezultatai matomi:

https://alytausgidas.lt/naujiena/31874-asociacijos-daugu-krastas-internetine-svetaine-leis-paprasciau-dalyvauti-bendruomenes-veiklose