Tauragės r. Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“

Tauragės r. Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“

Projekto pavadinimas: Tauragės r. Batakių kaimo bendruomenės „Aukaja“ tinklaraštis

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis www.batakiuaukaja.com

Apie projektą

Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“ vienija bendruomenę skaitmeninėje aplinkoje. Sukurtame tinklaraštyje suteikta galimybė bendruomenės nariams bendrauti, dalintis savo patirtimi, nuotraukomis, vaizdo medžiaga, populiarinti narių kūrybą.

Batakių kaimo bendruomenė ,,Aukaja“ yra aktyvi Tauragės rajono bendruomenė, kurioje nuolat vyksta įvairūs renginiai. Batakių kaimo bendruomenė dalyvavo „Prisijungusi Lietuva“ Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir, tapusi viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja, sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė Batakių kaimo bendruomenės tinklaraštį.

Šiandien technologijos mūsų gyvenime užima svarbią vietą ir yra naudojamos kasdien. Skaitmeninės technologijos yra tiesiog naujos darbo priemonės, atveriančios galimybes sukurti kažką naujo, kartais greitesnė priemonė siekti tikslų, tobulinti save, mokytis. Tai suprasdami batakiškiai dalyvavo projekte, kuriuo buvo siekiama sudaryti galimybę Batakių bendruomenės nariams ir kitiems gyventojams greitai ir lengvai bendrauti internetinėje erdvėje: susipažinti su bendruomenės veikla, dalintis savo patirtimi, nuotraukomis, vaizdo medžiaga, informacija įvairiomis temomis, populiarinti bendruomenės narių kūrybą. Taigi projekto metu buvo sukurtas tinklaraštis www.batakiuaukaja.com, kuris patogia skaitmenine forma padeda visa tai įgyvendinti.

Tinklaraštyje yra sudarytos galimybės nariams bendrauti tarpusavyje, padėti vieni kitiems tobulinti savo veiklas diskusijomis ir komentarais, tai sustiprino kaimo bendruomenės įvaizdį. Skaitmeninėje erdvėje visa informacija tapo daug lengviau prieinama visiems gyventojams. Tinklaraštis reguliariai atnaujinamas, tai yra puikus įrankis, skirtas planuoti bendruomenės darbus, susitikimus, renginius, pramogas ir kitas veiklas. Jis yra ypač naudingas tiems gyventojams, kurie ne visada turi galimybę tiesiogiai dalyvauti bendruomenės veikloje, tačiau nori prie jos prisidėti.

Projekto įgyvendinimo metu buvo artimai bendradarbiaujama su Batakių miestelio biblioteka. Bibliotekininkės Laisvutės Pavalkienės ir bendruomenės narės Renatos Bernotienės iniciatyva kaimo žmonės dalyvavo mokymuose bibliotekoje. Tai buvo naudinga ne tik jauniesiems, labiau informacinėse technologijose įgudusiems bendruomenės nariams, bet ir vyresniesiems. Mokymai pagerino kompiuterinio raštingumo įgūdžius, atvėrė langą aktyviam bendruomenės gyvenimui, tapo lengviau dalintis informacija.

„Mūsų bendruomenės žmonės džiaugiasi, kad yra vykdomi tokie projektai, nes gauname daug įvairių galimybių: dalyvauti, išmokti, pasiklausyti pasakojimų ir kt. Į veiklą įsitraukė ir mūsų bendruomenės skaitmeninių technologijų lyderė, Renata Bernotienė, ji dalyvavo bendruomenės skaitmeninio produkto kūrimo konkurse. Todėl šiandien mes jau turime savo bendruomenės tinklaraštį, kuris yra patrauklus, informatyvus. Visą informaciją apie krašto žmones, vykusius renginius, skelbimus, straipsnius, nuotraukas, galima rasti vienoje vietoje“, – pastebi L. Pavalkienė.

„Dalyvauti projekte buvo verta, nes jau kurį laiką brandinome idėją sukurti bendruomenės tinklaraštį. Tinklaraštis padeda spręsti greitesnio ir efektyvesnio bendravimo problemą: iki šiol buvo sunkiau sutelkti skirtinguose kaimuose gyvenančius bendruomenės žmones, atlikti apklausas, gauti atgalinį ryšį. Bendruomenės nariai džiaugiasi šiuo įgyvendintu projektu, nes tapo labai patogu nuotoliniu būdu greitai sužinoti bendruomenės naujienas, teikti pasiūlymus, dalintis idėjomis, diskutuoti, aptarti rūpimus klausimus. Bendruomenės narius skatiname aktyviau naudotis internetu ir sukurta aplinka. Planuojame paskelbti konkursą, išrinkti ir bendruomenės šventės metu apdovanoti aktyviausius šio tinklaraščio dalyvius. Projektui pasibaigus, sukurtame tinklaraštyje informacija bus nuolat papildoma, besidomintys ir norintys gyventojai ir toliau bus mokomi kurti ir kelti medžiagą į tinklaraštį. Taigi projekto poveikis ilgalaikis“, – naujuoju tinklaraščiu džiaugiasi bendruomenės pirmininkė Rita Grinienė.

Apsilankykite bendruomenės tinklaraštyje www.batakiuaukaja.com ir pamatykite kitokį įtinklintos bendruomenės gyvenimą!

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Batakių kaimo bendruomenės „Aukaja“ pagrindinis tinklaraščio puslapis www.batakiuaukaja.com

Batakių kaimo bendruomenės narė mokosi kurti filmukus.

Batakių kaimo bendruomenės narė mokosi naudotis PowerPoint programa.

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/batakiu-kaimo-bendruomene-aukaja-ieskodama-griztamojo-rysio-sukure-tinklarasti