Obelyno bendruomenės centras

Obelyno bendruomenės centras

Projekto pavadinimas: Karšuvos krašto bendruomenių – „atelje“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja internetinė svetainė karsuvosbendruomeniuatelje.lt

Apie projektą

Mažėjant gyventojų skaičiui kaimuose, artimoms bendruomenėms svarbu palaikyti ryšį vienai su kita, kartu organizuoti renginius. Siekdamas tai lengviau įgyvendinti, Obelyno bendruomenės centras nusprendė pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir sukūrė internetinę svetainę.

Obelyno bendruomenės centras – jauna bendruomenė, įsikūrusi prieš metus. Bendruomenė jau yra suorganizavusi keletą renginių, o šiais metais sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies laimėtojų, gavusių galimybę įgyvendinti savo sukurtą projektą. Obelyno bendruomenės centro projektas „Karšuvos bendruomenių ateljė“ yra vienas iš pirmųjų bendruomenės įgyvendintų didesnių projektų.

Obelyno bendruomenės centras jau kurį laiką jautė poreikį turėti savo ir aplinkinių bendruomenių internetinę svetainę, kuri padėtų apjungti istorinio Karšuvos krašto bendruomenes, pagilintų tarpusavio bendradarbiavimą bei skatintų bendruomenes naudotis informacinėmis technologijomis. Taip pat, ji leistų išspręsti viešinimo problemą – nebereikėtų ieškoti, kas galėtų paviešinti informaciją apie veiklas ir projektus, o informacija būtų pasiekiama plačiajai visuomenei. Taip gimė idėja įgyvendinti projektą „Karšuvos bendruomenių ateljė“. Projekto metu bendradarbiauta su Upynos ir Obelyno biblioteka, Varsėdžių, Upynos, Vytogalos, Girdiškės, ir Bijotų bendruomenėmis. Prie projekto taip pat itin daug prisidėjo Gediminas Sungaila, kuris rūpinosi informacijos įkėlimu į svetainę.

Naujai sukurtoje interneto erdvėje karsuvosbendruomeniuatelje.lt galima rasti ne tik informacijos apie Karšuvos krašto bendruomenių veiklą ar organizuojamus renginius, bet ir kitų įdomybių. Pavyzdžiui, skiltyje „Karšuvos krautuvėlė“ skelbiama informacija apie Obelyno ir kitų Upynos seniūnijos kaimų apylinkėse veikiančias įmones, parduotuvėles, teikiamas paslaugas bei vietos ūkininkų užaugintą ir parduodamą maisto produkciją. O skiltyje „Kita veikla“ galima sužinoti, kokios įstaigos ir muziejai veikia Upynos seniūnijoje, kur juos rasti. Dabar naudodamos naują svetainę bendruomenės lengviau bendradarbiauja bei viešina informaciją, o kiekvienam Karšuvos krašto gyventojui domėtis savo bendruomene tapo paprasčiau.

Bendruomenės pirmininkė Silvijana Trijonaitienė yra patenkinta dalyvavimu projekte, džiaugiasi, kad vienas iš pirmųjų tokių didelių bendruomenės projektų buvo sėkmingai įgyvendintas. „Esame jauna bendruomenė, todėl kiekviena patirtis mums yra svarbi“, – sako ji. Taip pat ji teigia pastebėjusi, kad apylinkių gyventojai susidomėjo nauja skaitmenine aplinka, ji ypač aktuali vietos amatininkams ir ūkininkams, kurie augina daržoves, gamina sūrius, nes svetainės skiltyje „Karšuvos krautuvėlė“ gali skelbti informaciją apie savo produkciją. Ateityje planuojama tęsti projektą, įtraukiant ir kitas Šilalės krašto bendruomenes, sukurti teminius kaimus, prisijungti prie projekto „Karšuvos žiedas“. Taip pat žadama sukurti lankytinų Karšuvos krašto vietų žemėlapį ir maršrutus, kuriuos bus galima rasti naujojoje svetainėje.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Obelyno bendruomenės centro svetainė karsuvosbendruomeniuatelje.lt

Bendruomenės svetainės pristatymas bendruomenių renginyje

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/nauja-skaitmenine-aplinka-karsuvos-bendruomeniu-atelje-vienija-karsuvos-krasto-bendruomenes

https://www.zemaitija.lt/lt/item/25048/bendruomeniu-itinklinimo-projektas-%E2%80%93-vienijantis-krasto-bendruomenes