Paupio kaimų bendruomenė

Paupio kaimų bendruomenė

Projekto pavadinimas: Paupio kaimų bendruomenės internetinės svetainės sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė paupiokaimubendruomene.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puiki vieta pasidalinti organizacijos veikla bei pasiekimais. Sukūrusi naują skaitmeninį įrankį Paupio kaimų bendruomenė aktyviai skleidžia informaciją apie aktualius vietos įvykius bei organizuojamas veiklas, taip siekdama suburti bendruomenę internetinėje erdvėje.

Paupio kaimų bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą – sukūrė naują skaitmeninę erdvę.

Paupio kaimų bendruomenė buvo įkurta 2012 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptys yra vykdyti aktyvią veiklą kaime, organizuoti renginius ir dalyvauti įvairiuose rajono ir respublikos projektuose. Organizacija suprato, jog atėjo metas skatinti narius tobulinti skaitmeninius įgūdžius, todėl nutarė sukurti naują internetinę svetainę, į kurią galėtų perkelti dalį vykdomų veiklų, o esant būtinybei net ir bendravimą nuotoliniu būdu.

Sukurtoje internetinėje aplinkoje paupiokaimubendruomene.lt galima rasti aktualiausias bendruomenės, rajono ar visos šalies naujienas. Skaitmeninėje galerijoje skelbiamos nuotraukos iš organizuotų projektų, be to, galima rasti ateinančių metų reginių planą ir kvietimus į šventes. Ypač naudinga mokymų skiltis, kurioje gyventojai kviečiami įgyti žinių apie kompiuterinį raštingumą ir skaitmenines technologijas. Vasaros metu vyko edukaciniai užsiėmimai viešojoje kaimo bibliotekoje, kurių metu dvidešimt bendruomenės narių buvo mokomi naudotis kompiuteriu, planšete ir išmaniuoju telefonu. Vyko konsultacijos, kaip saugiai naršyti internete, susikurti elektroninį paštą, sumokėti mokesčius elektroninėje erdvėje ir skaityti naujienas žiniasklaidos portaluose.

Anot Paupio kaimų bendruomenės nario Vytauto Dargvainio, įtinklinimo projektas buvo didelė investicija į bendruomenės veiklą. Kaip didžiausią privalumą, jis įvardijo aktyvesnį ir intensyvesnį bendruomenės narių bendravimą. V. Dargvainis teigia, kad naujasis skaitmeninis įrankis ypač pasitarnaus bendravimui nuotoliniu būdu, net ir pasibaigus pandemijai. „Tam, kad vyktų sklandus darbas, reikalinga nuolat veikianti priemonė, tam geriausiai tinka internetinė svetainė, kuri nuolatos naudojama“, – komentuoja V. Dargvainis.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Paupio kaimų bendruomenės internetinė svetainė paupiokaimubendruomene.lt

Akimirka iš projekto pristatymo renginio

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/paupio-kaimu-bendruomene-savo-nariams-atveria-nauja-skaitmenine-aplinka