Varnėnų kaimo bendruomenė

Varnėnų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Varnėnų kaimo bendruomenės www.varnenai.lt tinklalapio sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis varnenai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Varnėnų kaimo bendruomenė žengia naują žingsnį – savo veiklas pristato naujame bendruomenės tinklapyje.

Varnėnų kaimo bendruomenė buvo įkurta 2003 metais. Ji kiekvienais metais organizuoja bent po kelis renginius, koncertus, paskaitas, dalyvauja įvairiuose projektuose. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja. Bendruomenė gavo galimybę įgyvendinti savo idėją ir sukūrė naują internetinį tinklapį varnenai.lt.

Viena iš pagrindinių problemų, kurią padėjo išspręsti dalyvavimas projekte – sudėtingas dalijimasis informacija ir jos viešinimas. Bendruomenė jau turi savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, tačiau čia nėra patogu viešinti ir kaupti informacijos archyvą. Problemų kelia ir tai, kad ne visi nariai turi „Facebook“ paskyrą, todėl informacija kai kurių žmonių paprasčiausiai nepasiekdavo. Internetiniame tinklapyje informaciją susirasti daug paprasčiau, todėl bendruomenei atsirado poreikis susikurti ir savo tinklapį. Naujos skaitmeninės erdvės kūrimas buvo patikėtas bendruomenės pirmininkui Žydrūnui Rutkauskui, o Varnėnų kaimo bendruomenės taryba aktyviai dalinosi idėjomis bei pastebėjimais.

Šiuo metu naujajame Varnėnų kaimo bendruomenės tinklapyje skelbiama informacija apie bendruomenės vykdomą veiklą, projektus, naujienos apie artėjančius užsiėmimus. Taip pat jame galima pamatyti nuotraukas iš vykusių renginių, švenčių, daugiau sužinoti apie bendruomenės ir kaimo istoriją. Tinklapyje dažnai vykdomos apklausos. Naujoje skaitmeninėje erdvėje krašto aktualijos pasiekiamos visiems bendruomenės nariams, net ir neturintiems „Facebook“ paskyros ar išvykusiems darbuotis į kitus miestus, užsienį. Tinklapyje visa informacija dalijamasi greičiau ir paprasčiau. Nuo šiol bendruomenės nariai gali patogiai sekti bendruomenės vykdomą veiklą, tad tinklapis tampa svarbia bendruomenės bendravimo priemone.

Ž. Rutkauskas teigiamai vertina dalyvavimą projekte, džiaugiasi naujuoju bendruomenės tinklapiu bei jo pritaikymu mobiliesiems telefonams, nes ši patogi funkcija skatina tinklapiu naudotis ir jaunesnę auditoriją. Planuojama ateityje paskelbti informaciją apie visus Varnėnų kaimo bendruomenės įvykdytus projektus. O ateityje tinklapyje galėtų būti įdiegta ir internetinės parduotuvės skiltis. Kaip tinklapis atrodo dabar, galima pamatyti varnenai.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Varnėnų kaimo bendruomenės internetinis tinklapis varnenai.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.lzvaigzde.lt/aktualijos-kult%C5%ABra/naujiena/varn%C4%97n%C5%B3-kaimo-bendruomen%C4%97s-svetain%C4%97-%E2%80%93-patogesnis-b%C5%ABdas-dalintis