Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“

Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“

Projekto pavadinimas: Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ internetinės svetainės sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis ziniunukaimobendruomene.lt

Apie projektą

Informacinėms technologijoms užkariaujant pasaulį, skaitmeninės naujovės neaplenkė ir Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“. Bendruomenė savo nariams pristato įtinklinimo projektą – parduotuvėlę internete.

Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“, įkurta 2003 m. ir vienijanti trijų aplinkinių kaimų gyventojus, aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, kuriame laimėjo galimybę įgyvendinti savo internetinės svetainės kūrimo idėją.

Organizacijoje veikia įkurtas amatų centras, kuriame vyksta edukaciniai užsiėmimai. Jų metu gaminami molio, vilnos, vytelių gaminiai, hidrolatai, pinamos tautinės juostos, o sukurti gaminiai vėliau parduodami. Bendruomenė jautė poreikį skelbti informaciją apie save platesnei auditorijai, todėl džiugu, kad buvo įgyvendintas užsibrėžtas tikslas – sukurta svetainė, kurioje galima viešinti bendruomenės veiklą, skiriant ypatingą dėmesį kuriamiems produktams ir siūlomoms paslaugoms.

Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“ sukūrė naują ir funkcionalią svetainę ziniunukaimobendruomene.lt. Joje išsamiai pateikiama informacija apie bendruomenę, narius, tarybą, pasakojama Ziniūnų kaimo istorija, su visa informacija gali susipažinti ne tik bendruomenės nariai, bet ir kiti interneto svetainės lankytojai. Naujienų skiltis yra nuolat pildoma informacija apie Ziniūnuose vykstančias veiklas ir renginius.

Bendruomenės nariai ypač džiaugiasi svetainės skiltimis „Paslaugos“ ir „Parduotuvėlė“. Paslaugų skiltyje skelbiama informacija apie siūlomas veiklas, tokias kaip dekupažas, vilnos vėlimas, tautinių juostų pynimas, lipdymas iš molio ir kita. Ziniūniečiai gali sužinoti, kokios paslaugos teikiamos kaime ir patogiai susisiekti dėl jų įgyvendinimo. Parduotuvėlėje galima rasti bendruomenės narių sukurtus produktus ir kontaktus, kur galima juos įsigyti.

Pristatydama sukurtą interneto svetainę, Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ pirmininkė Irena Vilkonienė džiaugėsi, kad naujos internetinės svetainės lankytojų skaičius didėja, bendruomenės nariai pajuto skaitmenizavimo naudą. „Jau sulaukėme ir pirmųjų pirkėjų, kurie įsigijo tautinių juostų ir kvapniųjų vandenų (hidrolatų). Ateityje svetainė bus pildoma naujausia informacija. Labai džiaugiamės, kad įgyvendinto projekto dėka mes turime savo svetainę“, – sako I. Vilkonienė.

Apsilankykite bendruomenės svetainėje ziniunukaimobendruomene.lt ir pamatykite kaip atrodo įtinklintos bendruomenės gyvenimas iš arti!

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ svetainė ziniunukaimobendruomene.lt

Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ svetainės skiltis „Parduotuvėlė“

Projekto rezultatai matomi:

http://manojoniskis.lt/naujiena/ziniunu-kaimo-bendruomene-obelele-sukure-savo-internetine-parduotuvele