Ukmergės rajono Taujėnų miestelio bendruomenė

Ukmergės rajono Taujėnų miestelio bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Taujėnų bendrystė“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė taujenubendruomene.lt

Apie projektą

Skaitmeninės erdvės naudojimas yra puikus būdas pasiekti daugiau žmonių. Šiuo privalumu naudojasi ir Taujėnų miestelio bendruomenė, kuri buria gyventojus naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Taujėnų miestelio bendruomenė įkurta 2002 metais. Tai yra viena iš pirmųjų bendruomenių, įkurtų Ukmergės rajone. Bendruomenė rūpinasi kultūrine veikla, miestelio gyvenimo kokybės gerinimu, bendruomeninių ryšių stiprinimu, aplinkos gražinimu. Šiais metais ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir sėkmingai įgyvendino savo idėją.

Bendruomenė turėjo mintį apjungti Taujėnų miestelio bendruomenės narius bei svetur gyvenančius taujėniškius į vieną virtualią erdvę, kurioje būtų teikiama informacija ir naujienos apie krašto žmonių gyvenimą, istoriją, kūrybą, veiklas bei aktualijas. Todėl buvo nuspręsta įgyvendinti projektą „Taujėnų bendrystė“, kurio metu būtų sukurta bendruomenės skaitmeninė erdvė. Įgyvendinant sumanymą atsiskleidė svarbios partnerystės su Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų filialu, Taujėnų gimnazija bei Taujėnų dvaru. Be to, aktyviai prisidėjo ir bendruomenės nariai Rokas Žeruolis, Gražina Žukauskienė ir Milda Auglytė.

Naujoje Taujėnų miestelio bendruomenės internetinėje svetainėje taujenubendruomene.lt skelbiamos bendruomenės naujienos, miestelio istorija, yra diskusijų skiltis. Nuo šiol kiekvienas taujėniškis – kad ir kur bebūtų – galės domėtis bendruomenės veikla, greitai gauti aktualią informaciją apie bendruomenės įvykius, bendrauti naudodamas svetainėje esantį forumą. Be to, visa informacija prieinama kiekvienam žmogui, tad bendruomenė taps plačiau matoma bei žinoma.

„Tai ne tik komunikavimo ir informavimo priemonė – tai daug platesnis galimybių laukas saviraiškai“, – apie naująją skaitmeninę erdvę atsiliepia bendruomenės pirmininkas Vidmantas Krikštaponis. Jis teigia, jog bendruomenės internetinė svetainė padės išspręsti bendravimo ir demokratiškumo stokos problemas. Taip pat jis pastebi, kad projektas pritraukė daugiau jaunimo į bendruomenės veiklą. Ateityje naujoje svetainėje bus dalijamasi naujomis iniciatyvomis, viešinami konkursai, projektinė medžiaga.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Taujėnų miestelio bendruomenės svetainė taujenubendruomene.lt

Taujėnų komanda pasiruošusi „Drakonų valčių“ startui

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/nauja-taujenu-bendruomenes-internetine-svetaine-erdve-kiekvienam-taujeniskiui