Asociacija „Šakynos bendruomenė“

Asociacija „Šakynos bendruomenė“

Projekto pavadinimas: „Aš galiu“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali svetainė svetain.es/sakynosbendruomene

Apie projektą

Šakynos bendruomenė darbo neturintiems gyventojams padeda atrasti naujas įsidarbinimo galimybes. Sukūrusi svetainę, kuri tapo bendruomenės žinių centru, bendruomenė stengiasi sužadinti žmonių norą tobulėti, gilinti žinias skaitmeninėje erdvėje.

Šakynos bendruomenė – tai organizacija, savanorystės pagrindu vienijanti Šakynos ir aplinkinių kaimų gyventojus projektinei, kultūrinei ir socialinei veiklai. Aktyviu bendruomenės veiklos pavyzdžiu tapo sėkmingas dalyvavimas projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse. Šakynos bendruomenė tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir gavo galimybę įgyvendinti savo bendruomenės įtinklinimo projektą.

Jau rengdama paraišką bendruomenė žinojo aiškius savo tikslus ir jautė bendruomenės poreikį turėti interneto svetainę, kuri taptų svarbiausių bendruomenės žinių centru. Viena svarbiausių užduočių buvo inicijuoti mokymus darbo ieškantiems bendruomenės nariams. Pasinaudodami technologijomis jie išmoktų susirasti darbo paieškai reikalingą informaciją bei tinkamai užpildyti ir paskelbti savo gyvenimo aprašymą internete.

Dabar Šakynos bendruomenė jau turi funkcionalią svetainę svetain.es/sakynosbendruomene, kurioje skelbiama aktualiausia informacija apie bendruomenės gyvenimą, tikslus ir veiklas. Bendruomenės interneto svetainės skiltis „Naudinga informacija gyventojams“ ypač aktuali ieškantiems darbo bendruomenės nariams. Joje pateikti patarimai, nuorodos ir informaciniai vaizdo filmukai, kaip susirasti darbą, pristatomi vykstantys mokymai. Juose darbo neturintys bendruomenės nariai įgijo skaitmeninių įgūdžių, kurie tikrai pravers naujose darbovietėse. Taip pat mokymų dalyviai buvo detaliai supažindinti su įsidarbinimu susijusia informacija internete. Tikimasi, kad darbo ieškantys bendruomenės nariai greitai ras pasiūlymą juos dominančioje srityje.

„Džiaugiamės, kad dalyvaudami projekte sukūrėme bendruomenės interneto svetainę, kurioje skelbiama daug informacijos darbo ieškantiems, todėl ji tapo ypač populiari tarp šios informacijos ieškančių bendruomenės narių. Labai didžiuojamės, kad bendruomenės interneto svetainę sukūrė jauna gabi mūsų bendruomenės narė Gabrielė Kreimerytė, mokymus vedė taip pat bendruomenės narė, seniūnaitė, Aušra Pranckuvienė. Nuolat stengiamės bendruomenės narius mokyti kuo intensyviau naudoti įvairias skaitmenines technologijas ir tikimės, kad vis daugiau narių efektyviai naudosis siūlomomis elektroninėmis paslaugomis, skelbs informaciją svetainėje. Pastebime vis daugiau žmonių nori tobulėti, gilinti žinias.

Karantino metu, kai tiesioginiai narių susitikimai buvo negalimi, bendruomenės nariai komunikavimui tarpusavyje ėmė sėkmingai naudoti vis įvairesnes technologijas – ne tik atrado, bet ir puikiai įsisavino daugelį bendravimo platformų, tokių kaip Facebook, Messenger ir kt. Šiose platformose sukurtos virtualaus bendravimo grupės tapo ypač aktyvios, jos suteikia galimybę visiems nariams dalintis įvairiomis idėjomis, taip stiprindamos bendruomeniškumą. Komunikavimas skaitmeninėje erdvėje buvo ypač naudingas organizuojant įvairias talkas, kurios skatina savanorystės idėją“,- sako Saulė Kreimerienė Šakynos bendruomenės pirmininkė.

Apsilankykite Šakynos bendruomenės internetinėje svetainėje svetain.es/sakynosbendruomene ir sekite bendruomenės gyvenimą iš arti!

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šakynos bendruomenės svetainė svetain.es/sakynosbendruomene

Šakynos bendruomenės narių mokymai bibliotekoje

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/skaitmeninis-sakynos-bendruomenes-ziniu-centras-pades-darbo-ieskantiems-gyventojams