Paprienės bendruomenė

Paprienės bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Paprienė iš paukščio skrydžio!“

Projekto rezultatas

Sukurtas nuotraukų albumas „Facebook“ paskyroje

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, organizuojamais renginiais ar sužadinti smalsumą aplankyti vietos įžymybes. Paprienės bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir savo veiklas praturtino vaizdais iš paukščio skrydžio.

Paprienės bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą.

Paprienės bendruomenė įkurta 2015 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptys yra burti įvairaus amžiaus žmones, ypatingai aktyvius senjorus, organizuoti tradicines šventes ir tobulinti viešąsias erdves. Organizacija svarstė būdus, kaip jie galėtų paįvairinti bendruomenės renginius ir įtraukti daugiau žmonių į bendras veiklas. Nutarė sukurti įrankį, kuriuo galėtų organizuoti renginius skaitmeninėje erdvėje.

Šios vasaros renginiuose Paprienės bendruomenė kvietė gyventojus dalyvauti konkursuose bei organizavo edukacijas, kuriose mokė fotografuoti dronu. Žmonės itin susidomėjo nauju įrenginiu ir mėgino padaryti pirmuosius kadrus. Pirmaisiais užfiksuotais momentais bendruomenė dalinosi „Facebook“ paskyroje. Ši veikla paskatino narius savarankiškai tyrinėti, kaip šias nuotraukas tvarkyti ir net montuoti trumpus vaizdo įrašus iš organizacijos veiklų. Konkurso „Paprienė iš paukščio skrydžio“ metu buvo renkama gražiausia nuotrauka ir nugalėtoju tapo Sigito Bučiaus darytas kadras. Kaimyninės bendruomenės gyrė administraciją, kokius gražius vaizdus pavyko užfiksuoti ir pačios susidomėjo sėkmingo projekto patirtimi.

Anot Paprienės bendruomenės pirmininkės Loretos Danilevičienės, dalyvavimas projekte „Prisijungusi Lietuva“ buvo nauja ir naudinga patirtis. „Projekto rezultatai džiugina narius, išmėginti droną ir technologijas nori ne tik vaikai, bet ir senjorai, kurie tokį prietaisą mato pirmą kartą ir noriai mokosi jį valdyti ir dar labiau apsidžiaugia, kai parodome, kokius kadrus jiems pavyksta užfiksuoti“. Pirmininkė džiaugiasi, kad itin pagerėjo organizuojamų švenčių kokybė, daugiau žmonių pradėjo stebėti skelbiamas nuotraukas iš renginių. „Labai suaktyvėjo ne tik mūsų nariai, bet ir kiti žmonės“, – komentavo L. Danilevičienė. Kalbėdama apie projekto ateitį, pirmininkė užsiminė, kad tęs konkursų organizavimą, kuris skatintų didesnį auditorijos įsitraukimą į bendruomenės veiklas.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Konkurso nugalėtojo Sigito Bučiaus nuotrauka.

Akimirka iš projekto pristatymo renginio.

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/paprienes-bendruomenes-prisistatymas-naudojant-skaitmenines-priemones

http://geraprienuose.lt/naujienos/prienu-paprienes-bendruomene-igyvendino-projekto-prisijungusi-lietuva-bendruomeniu-itinklinimo-projekta/