Lailūnų kaimo bendruomenė

Lailūnų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Skaitmeninė Lailūnų kaimo bendruomenė

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė lailunai.lt

Apie projektą

Šiais laikais vis daugiau veiklų vykdoma skaitmeninėje erdvėje. Lailūnų kaimo bendruomenė taip pat naudojasi technologijų suteikiamais patogumais – dalijasi vykdomomis veiklomis sukurtoje naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Lailūnų kaimo bendruomenė buvo įkurta prieš beveik 11 metų. Bendruomenė aktyviai organizuoja įvairius renginius, mokymus, edukacinius užsiėmimus. Šiais metais ji tapo viena iš 120-ties projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – dalį bendruomenės veiklų perkėlė į skaitmeninę erdvę panaudojant naująją bendruomenės svetainę. Kuriant ją buvo bendradarbiaujama su Martynonių biblioteka. Svetainės administravimu rūpinasi bibliotekininkė bei aktyvi bendruomenės narė Rita Inčiūrienė. Ji stengiasi, kad visa informacija svetainę pasiektų laiku.

Lailūnų kaimo bendruomenė vykdo daug veiklų, tačiau ne visi bendruomenės nariai ir kaimo žmonės gali ateiti į bendruomenės namus, kad dalyvautų jose gyvai. Atsiradus bendruomenės internetinei svetainei bei dalinantis vykstančiais renginiais skaitmeninėje erdvėje, šios veiklos tapo atviros didesnei bendruomenės daliai. Galimybė nuotoliniu būdu dalyvauti bendruomenės veiklose ypač naudinga vyresniojo amžiaus žmonėms, kurie sudaro didesniąją bendruomenės dalį – dabar jiems pasiekiama daugiau renginių, užsiėmimų, o tuo pačiu metu tobulėja jų skaitmeniniai įgūdžiai.

Naujojoje svetainėje lailunai.lt pristatoma Lailūnų kaimo istorija, dalinamasi bendruomenės naujienomis, informacija apie artėjančius renginius ir veiklas. Taip pat čia galima sužinoti apie anksčiau vykdytus projektus, pamatyti renginių bei edukacinių užsiėmimų nuotraukas, rasti bendruomenės adresą ir kontaktus. Svetainė suteikia galimybę visą informaciją greitai ir patogiai rasti vienoje vietoje, nepaklysti jos gausoje, taip pat naujoji priemonė – patogus būdas kiekvienam norinčiam sužinoti kuo gyvena lailūniškiai.

Anot bendruomenės pirmininkės Daivos Lukošiūnienės, bendruomenės nariai džiaugiasi turėdami naują bendruomenės internetinę svetainę – padidėjo gyventojų susidomėjimas bendruomenės veikla, į ją įtraukiami ir skaitmeninėje atskirtyje buvę nariai. „Bendruomenės nariai atrado naujų laisvalaikio praleidimo alternatyvų, kuriomis pasidalino su kitais dalyviais“, – teigiamais pokyčiais dalinasi D. Lukošiūnienė. Taip pat ji pastebi, kad dalyvavimas projekte bendruomenei suteikė daug gerų emocijų, buvo kupinas bendravimo ir pažinimo, atsakomybės jausmo bei dalyvių, kaip asmenybių, augimo.

Bendruomenė žada užtikrinti svetainės gyvavimą, nuolat ją atnaujinti. Artimiausiu metu planuojama sukurti skiltį, kurioje būtų paskelbti Lailūnų kaimo moterų sukurti rankdarbiai. Tikimasi, jog ateityje visi bendruomenės nariai galės pasidalinti savo mintimis bei idėjomis svetainėje lailunai.lt.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Lailūnų kaimo bendruomenės svetainė lailunai.lt

Akimirkos iš bendruomenės vykdomų edukacijų https://lailunai.lt/category/edukacija/

Projekto rezultatai matomi:

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/kultura/lailn-kaimo-bendruomens-svetain-atveria-naujas-galimybes