Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė

Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė

Projekto pavadinimas: Rėkyviškiams nusibodo būti „nežiniukais“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė rekyvosbendruomene.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė žengė naują žingsnį – tarė „taip“ naujosioms technologijoms ir nuo šiol bendruomenės narius kviečia burtis skaitmeninėje erdvėje – naujoje bendruomenės interneto svetainėje.

Rėkyvos bendruomenė savo gyvavimą pradėjo prieš 17 metų. Daugelis šios bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus, senjorai, tačiau jie domisi naujovėmis, siekia kuo daugiau sužinoti, stengiasi ir nori mokytis visą gyvenimą. Šiais metais Rėkyvos bendruomenė tapo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtoja. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų. Rėkyvos bendruomenė savo dalyvavimu projekte siekė sukurti interneto svetainę ir skatinti narius aktyviau naudotis internetu, dalyvauti bendruomenės gyvenime, panaudojant įvairias skaitmenines aplinkas.

Šio projekto įgyvendinimas paskatino rėkyviškius imtis naujos, anksčiau neišbandytos veiklos, tobulėti informacinių technologijų srityje. Buvo sukurta nauja, funkcionali ir patraukli Rėkyvos bendruomenės interneto svetainė rekyvosbendruomene.lt, kuri visiems bendruomenės nariams suteikia galimybę skaitmeninėje erdvėje sekti bendruomenės gyvenimą. Svetainėje skelbiama informacija apie Rėkyvos gyvenvietę, bendruomenę, jos vykdomas veiklas ir renginius, dalinamasi nuotraukomis iš bendruomenės gyvenimo.

Dabar dažnos šeimos gyvenimo realybė tokia, kad jaunesnieji šeimos nariai dirba, studijuoja ar nuolat gyvena užsienyje. Įgyvendinant šį projektą ne vienas vyresnis bendruomenės narys išmoko naudotis išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu. Bendruomenės narė Janina Karnišova nuo šiol kasdien bendrauja su užsienyje gyvenančiomis seserimis ir anūkais. Ji sako, kad tai padarė jos gyvenimą įvairesnį ir turiningesnį.

Rėkyvos bendruomenės internetinėje svetainėje rekyvosbendruomene.lt dažnai apsilanko ir aktualijas seka ne tik rėkyviškiai, bet ir svetur gyvenantys artimieji. Bendruomenės nariai teigia, kad šis projektas juos suartino ir jie su nekantrumu laukia susitikimų bei naujų veiklų. Taip mažinama socialinė atskirtis, žmonės jaučiasi naudingi ir reikalingi bendruomenei.

Rėkyvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė džiaugiasi naująja interneto svetaine: „Kurdami svetainę, nekartą susitikome su bendruomenės nariais, bendravome, diskutavome, dalinomės naujovėmis, planavome, kaip svetainę padaryti įdomesnę, aktualesnę ir prieinamesnę. Ir mums pavyko. Sukurtą naują interneto svetainę pristatėme bendruomenei, daugelį bendruomenės narių apmokėme naudotis naujosiomis technologijomis. Dabar galime plačiau skleisti informaciją apie savo vykdomą veiklą, projektus, renginius, taip pat supažindinti bendruomenės narius su interneto galimybėmis. Didžiausią naudą pajuto Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės senjorai, jie labai apsidžiaugė pamatę sukurtą interneto svetainę, nuotraukas, straipsnius. Planuojame skelbti bendruomenės narių kūrybą. Bendruomenės narė Regina Tarnauskienė kuria eiles ir labai nori, kad jas perskaitytų kuo daugiau žmonių, todėl manome, kad jos kūryba greitai pasieks mūsų interneto svetainę. Planuojame leisti bendruomenės laikraštį, jo turinį būtinai skelbsime Rėkyvos bendruomenės interneto svetainėje. Juk informacijos niekada nebus per daug.“

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Rėkyvos bendruomenės internetinė svetainė rekyvosbendruomene.lt

Rėkyvos bendruomenės internetinės svetainės pristatymas

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/rekyvos-bendruomenes-nariai-buriasi-naujoje-interneto-svetaineje