Meilūnų kaimo bendruomenė

Meilūnų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Kas naujo?“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali interneto svetainė meilunu-kaimo-bendruomene.mozello.lt

Apie projektą

Įgyvendintu projektu Biržų r. Meilūnų kaimo bendruomenė ne tik mažina žmonių atskirtį bei plačiai skleidžia žinią apie vykdomas veiklas, bet ir padeda daugiau sužinoti apie vietos gyventojų užaugintas gėrybes, teikiamas paslaugas ar net laisvas darbo vietas.

Meilūnų kaimo bendruomenė gyvuoja jau aštuoniolika metų ir vienija 70 savo bendruomenės narių įvairioms veikloms. Kasmet vis naujos iniciatyvos atranda vietą šios bendruomenės veiklose. 2020 m. Meilūnų kaimo bendruomenė atsiliepė į projekto „Prisijungusi Lietuva“ pasiūlymą dalyvauti Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir laimėjo galimybę įgyvendinti savo įtinklinimo idėją.

Meilūnų kaimo bendruomenė dalyvaudama šiame konkurse sukūrė puikią Meilūnų kaimo bendruomenės interneto svetainę meilunu-kaimo-bendruomene.mozello.lt, kurioje skelbiamos naujienos, renginiai, akcijos, reklama. Taip apie Meilūnų kaimo bendruomenės veiklas sužino daugiau žmonių, bendruomenės nariams sudaromos geresnės ir patogesnės sąlygos elektroninėje erdvėje skelbti apie savo sode išaugintas gėrybes ir kt. Taip didinamas bendruomenės savarankiškumas, skatinamas bendruomeniškumas, į veiklas įtraukiami bendruomenės nariai, esantys skaitmeninėje atskirtyje.

Anot bendruomenės pirmininkės pavaduotojos Sandros Bieliauskienės, pastaruoju metu vis daugiau žmonių naudojasi internetu norėdami surasti reikiamą informaciją. Turėti interneto svetainę tampa būtinybe. Meilūnų kaimo bendruomenė sukūrė naują ir funkcionalią bendruomenės svetainę, kuri bendruomenės nariams tapo patogiu, efektyviu ir greitu įrankiu skelbti informaciją elektroninėje erdvėje. Vietoje reklamos žiniasklaidoje, bendruomenės ūkininkai svetainėje kviečiami nemokamai reklamuoti savo produktus, skelbti apie laisvas darbo vietas. Svetainėje taip pat skelbiamos įvairios naujienos, pristatomi renginiai, skelbiamos nuotraukos, pateikiama informacija apie bendruomenę ir jos veiklas. Juntamas padidėjęs gyventojų pasitikėjimas bendruomenine veikla.

Sandra Bieliauskienė pabrėžia: „Šis įgyvendintas projektas – tai puiki mūsų bendruomenės reklama skaitmeninėje erdvėje. Patogu pranešti, kas naujo vyksta bendruomenėje. Sukūrus bendruomenės interneto svetainę, veiklos pasidarė žinomos didesniam žmonių ratui. Mums svarbu, kad svetainėje vis aktyviau būtų skelbiamos įvairios naujienos: renginiai, akcijos, skelbimai.“

Kurdami svetainę bendruomenės nariai glaudžiai bendradarbiavo su Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Meilūnų padaliniu. Kartu ieškojo naujų idėjų, o jas įgyvendinti mokėsi aktyviai dalyvaudami kompiuterinio raštingumo mokymuose.

Apsilankykite Meilūnų kaimo bendruomenės svetainėje meilunu-kaimo-bendruomene.mozello.lt!

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Meilūnų kaimo bendruomenės pagrindinis interneto svetainės puslapis meilunu-kaimo-bendruomene.mozello.lt


Meilūnų kaimo bendruomenės svetainės skiltis „Renginiai“


Meilūnų kaimo bendruomenės svetainės meilunu-kaimo-bendruomene.mozello.lt pristatymas gyventojams.

Projekto rezultatai matomi:

Laikraštis „Biržiečių žodis“