Vėžionių bendruomenė „Topolis“

Vėžionių bendruomenė „Topolis“

Projekto pavadinimas: „Į sena pažvelkime naujai“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė vezionys.lt

Apie projektą

Informacinėms technologijoms užvaldžius mūsų kasdienybę, vyresnioji karta gali jaustis atskirta nuo skaitmeninio pasaulio. Tačiau Vėžionių organizacija „Topolis“ rado sprendimą ir padedant jaunimui supažindina senjorus su šiuolaikinėmis technologijomis.

Vėžionių bendruomenė „Topolis“ yra įsikūrusi Prienų rajone ir veikia jau nuo 2003 m. O šiais metais ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies laimėtojų.

Projekto metu bendruomenė nusprendė suvienyti vaikus, jaunimą, suaugusius bei neįgaliuosius bendram tikslui – pasitelkti informacines ir ryšių technologijas bei išmokti dalintis savo patirtimi elektroninėje erdvėje. Kad įgyvendintų šią idėją, bendruomenė pasirinko vykdyti užsiėmimus, kurių metu jaunimas mokė vyresniąją kartą naudotis šiuolaikinėmis technologijų priemonėmis. Ir iš tokio sėkmingo bendradarbiavimo organizacijai pavyko sukurti naują internetinę svetainę.

Projekto tikslo įgyvendinimas bendruomenei pasirodė itin naudingas ne tik dėl naujo skaitmeninio įrankio sukūrimo, bet dėl glaudaus kartų ryšio puoselėjimo. Vėžioniškiams ypač rūpi, kad įvairaus amžiaus žmonės bendruomenėje rastų bendras veiklas ir pomėgius. Dėl vykusių mokymų atsirado glaudesnis ryšys tarp jaunimo ir vyresniosios kartos. Niekas bendruomenėje neliko atskirti, nei senjorai, nei žmonės, turintys negalią. Visi išmoko naudotis planšetiniais kompiuteriais bei išmaniaisiais telefonais ir džiaugėsi galėdami bendrauti neišeidami iš namų, keistis nuotraukomis ir dalintis įspūdžiais. Nauji skaitmeniniai įgūdžiai ypač pasitarnavo karantino laikotarpiu.

Netrukus bendruomenė galėjo pademonstruoti savo naujai įgytas žinias. Buvo sukurta nauja, funkcionali ir patraukli Vėžionių bendruomenės internetinė svetainė vezionys.lt. Čia žmonės gavo galimybę pasidalinti savo nuveiktais darbais ir planuoti organizuojamas veiklas. Senjorai atrado naują veiklą – naujojoje svetainėje jaunimui pasakoja apie senąsias tradicijas: kiaušinių marginimą, kojinių mezgimą, skrybėlaičių nėrimą, sūrio ir kitų senovinių skanėstų gamybą.

Anot Vėžionių bendruomenės „Topolis“ pirmininkės Irmos Kereišienės, projektas bendruomenės nariams buvo naudingas. „Sumažėjo bendravimo barjeras tarp skirtingų amžiaus grupių žmonių, ne tik senjorų, bet ir negalią turinčių narių, – pastebi ji, – svetainė mums buvo labai reikalinga, dabar galime viešinti savo veiklą bei mažinti socialinę atskirtį. Džiaugiamės, kad tapome matomi ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir viešoje erdvėje, kuri yra pasiekiama visiems interneto vartotojams.“

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Vėžionių bendruomenės „Topolis“ svetainė vezionys.lt

Vėžionių bendruomenės „Topolis“ nariai

Projekto rezultatai matomi:

http://kvitrina.lt/vezioniu-bendruomene-topolis-mazina-nariu-atskirti-panaudodama-informacines-technologijas/