Asociacija „Riešės bendruomenė“

Asociacija „Riešės bendruomenė“

Projekto pavadinimas: Interneto svetainės musuriese.lt atnaujinimas

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė musuriese.lt, atliepiant šiuolaikinius poreikius

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę aplinką, Riešės bendruomenė žengia naują žingsnį – pristato atnaujintą šiuolaikišką bei praktišką internetinę svetainę.

Riešės bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ši organizacija tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą.

Bendruomenė įkurta 2004 metais ir yra aktyvi bei progresyvi organizacija, turinti daug jau tradiciniais tapusių renginių ir vykdanti socialinės atsakomybės veiklas. Norint vykdyti šiuolaikinei visuomenei svarbius darbus, organizacijai būtini komunikacijos kanalai, pirmasis jų – moderni ir praktiška skaitmeninė erdvė, kurioje būtų galima lengvai rasti svarbiausią informaciją apie bendruomenės veiklą. Todėl Riešės bendruomenė nutarė perkelti dar daugiau veiklų į elektroninę erdvę, atnaujinti komunikacijos kanalus ir patobulinti esamą internetinę svetainę, kad ji būtų informatyvi ir pasiekiama visuomenei.

Internetinėje svetainėje musuriese.lt išsaugota senoji informacija – apie 100 straipsnių kategorijų, 900 straipsnių, narių kontaktai, nuotraukų galerijos ir nuorodos, tačiau naujai įdiegti specialūs komponentai: darbotvarkės paskelbimas, reklaminės nuorodos, naujienlaiškiai, vaizdo įrašo viešinimas, įvykių viešinimas, galerijos, forumas, komentarai ir socialinis viešinimas. Naujoje svetainėje įdiegti įrankiai, kurie leidžia patogiau organizuoti turimą ir naujai gaunamą informaciją apie bendruomenės organizuojamas veiklas, vykstančius renginius ir narystę joje. Yra sukurta erdvė bendravimui, straipsnių komentavimui, skelbimų viešinimui ir edukacinės medžiagos skelbimui. Skaitmeninė erdvė pritaikyta mobiliųjų įrenginių naudojimui. Interneto svetainė turi atnaujintą dizainą, daugiau interaktyvumo, yra patrauklesnė ir potencialiai labiau lankoma.

Anot Riešės bendruomenės pirmininkės Gražinos Zizienės, projekto tikslas yra labai svarbus ir organizacijai pavyko jį įgyvendinti. „Svetainė tapo saugesnė ir modernesnė, sudėti skaitmeniniai įrankiai bent kelis metus užtikrins, kad nebus atsiliekamas nuo „laiko dvasios““, – komentavo ji. Atnaujinta internetinė svetainė svarbi taip pat kaip Riešės bendruomenės istorijos saugykla. „Labai džiaugiamės, kad galėjome išsaugoti visą praeitų svetainių turinį. Saugome istoriją“, – teigė buvęs bendruomenės pirmininkas Artūras Želnys. Kalbėdamas apie skaitmeninės erdvės ateities planus, jis sakė, kad „planų yra labai daug, pavyzdžiui, aktyvi skelbimų lenta, skaitmeninėje erdvėje suskurti narių mokėjimo platformą ir turgelį“.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Riešės bendruomenės internetinė svetainė musuriese.lt

Projekto rezultatai matomi:

https://vilniauskrastas.lt/rieses-bendruomene-pristato-atsinaujinusia-skaitmenine-erdve