Tursučių kaimo bendruomenė

Tursučių kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Šunskų seniūnijos bendruomenių internetinės svetainės sukūrimas.

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė sunskubendruomenes.lt

Apie projektą

Dabartiniais laikais bendradarbiavimas yra itin svarbus. Tursučių kaimo bendruomenė stengiasi suvienyti visas Šunskų krašto bendruomenes ir pristato naują, jas jungiančią internetinę svetainę.

Tursučių kaimo bendruomenė savo veiklą vykdo jau vienuolika metų. Bendruomenė veikia socialinės, aplinkosaugos, kultūros, sporto, švietimo srityse, bendradarbiauja su kitomis bendruomenėmis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis. Šiais metais ji sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Šunskų seniūnijoje yra keturios bendruomenės – Gegužraibės, Mokolų, Šunskų ir Tursučių. Nė viena bendruomenė neturi savo internetinės svetainės, informacija apie jų veiklas yra viešinama socialiniame tinkle „Facebook“. Deja, ne visi bendruomenės nariai turi „Facebook“ paskyrą, todėl informacija jų nepasiekia. Taip pat, norint viešinti projektus „Facebook“ grupė turi būti vieša, todėl visą informaciją gali matyti svetimi žmonės. Kad būtų galima išspręsti šias problemas, nuspręsta sukurti naują internetinę svetainę sunskubendruomenes.lt. Projekto metu buvo bendradarbiaujama su Marijampolės P. Kriaučiūno bibliotekos Šunskų skyriumi, kuriame pristatytas projektas, o bendruomenės nariai net ir po pristatymo, nuolat turi galimybę naudotis kompiuterine įranga ir internetu.

Naujoji Šunskų seniūnijos bendruomenių internetinė svetainė sunskubendruomenes.lt išsiskiria savo informatyvumu. Joje galima susipažinti su Šunskų krašto istorija, čia esančiomis bendruomenėmis, kiekvienos iš jų veikla, naujienomis, projektais, krašte gyvenančiais ir įvairia veikla užsiimančiais žmonėmis. Dabar visa informacija apie Šunskų seniūnijos bendruomenes yra vienoje vietoje, lengvai pasiekiama ir suprantama visiems bendruomenės nariams. Sukūrus skaitmeninę erdvę atsirado galimybė reklamuoti savo veiklą ar verslą, kiekvienas apsilankęs naujoje aplinkoje sužinos ką nors naujo. Svetaine patogu naudotis, tad joje laisvai naršyti gali įvairaus amžiaus lankytojai.

Tursučių kaimo bendruomenės pirmininkė Alma Jurkšienė apie dalyvavimą projekte atsiliepia teigiamai. „Labiausiai džiaugiamės, jog šis projektas suvienijo visas keturias seniūnijos bendruomenes. Taip skatinamas bendradarbiavimas, galime tarpusavyje pasidalinti mintimis, patirtimi, pažinti savo kraštą, jo žmones, bendrauti ir pasidžiaugti nuveiktais darbais. Džiugu, kad nė vienas pakalbintas bendruomenių atstovas neatsisakė minties kurti bendrą tinklalapį, noriai bendradarbiavo ir siūlė idėjas“, – teigia ji. Ateityje žadama svarstyti galimybę svetainėje plačiau aprašyti vietos ūkininkus, verslininkus, amatininkus ir kitus Šunskų kraštą garsinančius žmones bei inicijuoti reklamos skiltį.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šunskų seniūnijos bendruomenių internetinė svetainė sunskubendruomenes.lt

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/nauja-sunsku-seniunijos-bendruomeniu-internetine-svetaine-pades-paprasciau-skleisti-informacija/