Asociacija Šeškinės bendruomenių sąjunga

Asociacija Šeškinės bendruomenių sąjunga

Projekto pavadinimas: „Bendrauk ir diskutuok inovatyviai“

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė seskinesbendruomenes.lt, atliepiant šiuolaikinius poreikius

Apie projektą

Informacinės technologijos pasaulyje užima vis svarbesnę vietą, tad skaitmeninės naujovės neaplenkė ir Šeškinės bendruomenės. Organizacija savo nariams pristato įtinklinimo projekto rezultatą – atnaujintą skaitmeninę erdvę.

Šeškinės bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą – suteikė galimybes organizacijos nariams dalyvauti bendruomenės gyvenime pasinaudojant internetu.

Šeškinės bendruomenė buvo įkurta 2016 metais ir aktyviai dalyvauja vietos gyvenime. Organizacijos pagrindinė veiklos kryptis yra integruoti skirtingų kartų dialogą ir bendradarbiavimą į įvairias veiklas. Bendruomenė organizuoja renginius, rašo projektus ir nori aktyviau įtraukti organizacijos narius į vykdomas veiklas. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, bendruomenė nusprendė atnaujinti turimą internetinę svetainę ir bendruomenės nariams pasiūlyti patogesnį būdą bendrauti.

Internetinėje svetainėje seskinesbendruomenes.lt bendruomenės nariai gali aktyviau reikšti savo nuomonę. Naujoji funkcija leidžia svetainės lankytojams siūlyti idėjas ir pranešti apie pastebėtas problemas. Taip pat, įdiegtas įrankis organizuoti apklausas ir taip skatinti prisidėti prie bendruomenės veiklų organizavimo. Sukurtas renginių kalendorius, kuriame lankytojai gali pasitikrinti visų ateinančių švenčių ar veiklų datas. Žmonės gali registruotis į renginius toje pačioje skaitmeninėje erdvėje. Dabar internetinė svetainė yra pritaikyta ir mobiliems įrenginiams, tai ypač patogu didžiajai daliai narių, todėl tikimasi paskatins jų smalsumą.

Anot Šeškinės bendruomenės pirmininko Olego Beriozovo, įtinklinimo projektas buvo itin naudingas organizacijai: „Šis projektas padėjo mums bendruomenėje intensyviau naudotis elektroninėmis priemonėmis, kurios padėjo pritraukti gyventojus įsitraukti į sprendimų priėmimą“. Pirmininkas pastebi, jog bendruomenės aktyvumas padidėjo: „Džiaugiamės, jog puslapio peržiūrų skaičius išaugo, gauname daugiau užklausų iš gyventojų, daugiau žmonių domisi mūsų bendruomenės gyvenimu“. Projektas buvo itin prasmingas vyresniosios kartos žmonėms, kurie dabar turi platesnę prieigą prie organizacijos veiklos. Kalbėdamas apie ateitį, O. Beriozovas pamini, kad dar aktyviau vykdys gyventojų apklausas įvairiais klausimais, kad gyventojai jaustųsi aktyvia bendruomenės dalimi, o organizacija pernelyg neatitrūktų nuo realybės ir gautų kokybišką grįžtamąjį ryšį.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šeškinės bendruomenės internetinė svetainė seskinesbendruomenes.lt

Akimirka iš įtinklinimo projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatų pristatymo

Projekto rezultatai matomi:

https://vilniauskrastas.lt/seskines-bendruomenes-internetine-erdve-skatina-bendrauti