Asociacija Narsiečių bendruomenė

Asociacija Narsiečių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Narsiečių rajono gyventojų skatinimas domėtis savo rajono istorija interneto erdvėje, vyresnio amžiaus asmenų įtraukimas į interneto erdvę, pasitelkiant verslumo idėją

Projekto rezultatas

Sukurti du nauji ir funkcionalūs internetinio tinklapio įskiepiai – „Krautuvėlė“ ir „Narsiečių istorijos“

Apie projektą

Siekdama skatinti savo bendruomenės narių verslumą bei atrasti bendrų pomėgių ir temų bendrauti, Narsiečių bendruomenė pasitelkė skaitmeninius įrankius – pristato internetinę parduotuvę, kurioje galima prekiauti vietos gyventojų kuriamais autoriniais darbais.

Narsiečių bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – atnaujino savo internetinę svetainę, kurioje nuo šiol veikia rankdarbių parduotuvė ir gyvenvietės istorijos skiltis.

Organizacija susikūrė dar 2014 metais, kada buvo tik uždara žmonių grupė, o dabar tai yra oficiali asociacija, kurioje veikia daugiau kaip 700 narių. Pati bendruomenė yra išsikėlusi aiškią misiją ir viziją – kurti geriausią ir saugiausią aplinką visiems gyventojams.

Idėja internetinėje svetainėje įkurti parduotuvę jau kurį laiką sukosi bendruomenės narių mintyse. Konkurso paskatinti jie ėmėsi veiksmų ir skiltis „Krautuvėlė“ jau veikia. Šioje internetinėje erdvėje savo rankdarbiais, meno kūriniais ar kitais gaminiais gali prekiauti visi miestelio gyventojai. Autorinių darbų pasirinkimas internetinėje svetainėje yra tikrai platus, nuo paveikslo iki vaikiškos antklodės. Bendruomenės nariai yra skatinami parduoti bei nuolat pildyti „Krautuvėlės“ produktų sąrašą savo sukurtais kūriniais. Ši įgyvendinta idėja labai prisidėjo prie bendruomeniškumo jausmo skatinimo.

Kita svarbi projekto dalis – vyresniosios kartos įtraukimas į internetinės svetainės plėtrą. Siekdami šio tikslo bendruomenės nariai sukūrė skaitmeninę erdvę „Narsiečių istorijos“. Iš gyventojų renkamos Narsiečių gyvenvietės istorijos, bendraujama su vyresnio amžiaus asmenimis, kurie pasakoja savo atsiminimus ir suteikia daug vertingos informacijos. Netgi buvo atrastas 2000 m. laikraštis „Kauno diena“, kuriame rašoma apie naujakures gyvenvietes Lietuvoje ir minimas Narsiečių vardas. Istorijos metraščio kūrimas labai suartino ir praturtino gyventojų tarpusavio bendravimą. Visi gyventojai nuolat raginami nepamišti ir toliau dalintis nuotraukomis iš bendruomenės gyvenimo ir taip kurti savo laiko istoriją ateities kartoms.

„Labai džiaugiamės, kad projektas suteikė galimybę įgyvendinti gimusias idėjas“, – teigia bendruomenės pirmininkė Vilma Litvaitienė. Ypač pasiteisino „Krautuvėlės“ idėja, kuri įraukė ir jaunesnę kartą. „Parduotuvės įkūrimas skatina užsiimti verslu, suteikia galimybę bendruomenės nariams bendrauti, rasti bendrų pomėgių“, – sako ji.

Istorijos skiltis reikalavo ir tebereikalauja daugiau darbo ir pastangų, nes tenka ilgai derinti su bendruomenės nariais istorijas ir nuotraukas. Tačiau pirmininkė V. Litvaitienė itin didžiuojasi šia skiltimi, nes vyresnioji karta ypač daug prisidėjo prie jos įgyvendinimo ir tuo pačiu skatina visą gyvenvietę domėtis turtinga bendruomenės praeitimi: „Gyventojai dalinasi atsiminimais, tokiu būdu išlaikoma bendrystė“.

Apsilankykite Narsiečių kaimo bendruomenės svetainėje narsieciubendruomene.lt!

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Narsiečių bendruomenės svetainė narsieciubendruomene.lt

Narsiečių bendruomenės svetainės skiltis „Krautuvėlė“

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/nuo-siol-narsieciu-produkcija-naujoje-bendruomenes-internetineje-parduotuveje/