Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Bajorai apie save ir sau”

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė bajorukaimobendruomene.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, istorija bei pasiekimais. Bajorų kaimo bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir sukūrė naują skaitmeninę erdvę.

2020 metais Bajorų kaimo bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – sutelkti bendruomenės narius ir skatinti juos naudotis internetu.

Bajorų kaimo bendruomenė buvo įkurta 2006 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptys yra spręsti socialines, ekonomines ir kultūrines bendruomenės problemas. Bajorų kaimo bendruomenė yra aktyvi daugelio akcijų, renginių dalyvė, per savo gyvavimo laikotarpį nuveikė daug darbų, kurie pozityviai paveikė kaimo gyventojus. Projektų pagalba yra tvarkomos kaimo erdvės, kurios pritaikytos įvairaus amžiaus grupėms. Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė yra aktyvi ir nuolat ieškanti naujų idėjų. Todėl organizacija nusprendė pasinaudoti įtinklinimo projektu ir sukurti savo internetinę svetainę, kurioje būtų galima rasti informaciją apie bendruomenėje vykdomas veiklas ir apylinkėse veikiančias įmones.

Kuriant naują skaitmeninę erdvę atidžiai įvertinti būsimų lankytojų lūkesčiai bei poreikiai. Projekto metu sukurta interneto svetainė bajorukaimobendruomene.lt leidžia kaimo amatininkams viešinti savo veiklas, produkciją ir padeda kokybiškai bendrauti. Skelbiama informacija apie kaime veikiančias teatrų įstaigas, tautodailininkus, amatininkus ir smulkius vietinius verslus. Svetainė sumodeliuota taip, kad joje būtų lengva rasti kontaktus, veiklų ar gaminių įkainius. Kartu su kultūros centru organizuojami žygiai, tradicinės šventės, taip pat rado savo vietą skaitmeninėje aplinkoje ir taip sulaukia didesnio susidomėjimo. Šiuolaikiškai pateikiama informacija pasiekia didesnį žmonių ratą. Taigi, kaimo gyventojai, turėdami galimybę naudotis nauja skaitmenine erdve, stiprina savo gebėjimus naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis, internetu, įveikia atskirtį ir įgauna daugiau pasitikėjimo savimi.

Anot Bajorų kaimo bendruomenės pirmininkės Ingos Belovienės, dalyvavimas projekte suteikė galimybę bendruomenės nariams dar labiau susidraugauti su technologijomis. „Šis projektas padėjo įgyvendinti mūsų svajonę – turėti internetinę svetainę, kuri būtų prieinama didesnei auditorijai, vyresniems žmonėms ir tiems, kurie neturi susikūrę socialinių tinklų paskyrų“, – teigia pirmininkė. Ji tvirtina, kad svetainė bus naudingiausia žmonėms, kurie užsiima kokia nors veikla, jų darbai pasieks didesnę žmonių auditoriją. „Tiesiog yra labai puiku, kad mes gavome galimybę pasinaudoti šio projekto teikiama nauda“, – džiaugiasi I. Belovienė.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Bajorų kaimo bendruomenės internetinė svetainė bajorukaimobendruomene.lt

Akimirka iš internetinės svetainės pristatymo

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/naujoji-bajoru-kaimo-bendruomenes-interneto-svetaine-skatina-gyventoju-versluma