Senjorų klubas „Berželis“

Senjorų klubas „Berželis“

Projekto pavadinimas: Senjorų klubo „Berželis“ ir kapelos „Šaltinis“ įtinklinimas!

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali svetainė kapelasaltinis.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, senjorų klubas „Berželis“ ir kapela „Šaltinis“ žengia naują žingsnį – savo narių bendravimą puoselėja naudodami naują interneto svetainę. Joje skelbiama pati aktualiausia informacija apie renginius, susirinkimus, koncertus.

Senjorų klubas „Berželis“ ir kapela „Šaltinis“ sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – sukūrė bendruomenės interneto svetainę. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių bendruomenių idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti bendruomenės narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Senjorų klubo „Berželis“ ir kapelos „Šaltinis“ dalyvavimo projekte tikslas įgyvendintas – sukurta nauja ir funkcionali interneto svetainė kapelasaltinis.lt. Joje skelbiama bendruomenei aktuali informacija apie senjorų klubo „Berželis“ renginius ir susirinkimus, akimirkos iš kapelos „Šaltinis“ koncertų, vaizdo įrašai, įvairūs skelbimai. Pristačius naująją svetainę, padidėjo bendruomenės narių susidomėjimas jos veikla. Gyventojai kviečiami ir skatinami aktyviai prisidėti prie bendruomenės veiklos, dalyvauti mokymuose, susirinkimuose, koncertuose. Pavyksta įtraukti ir skaitmeninėje atskirtyje buvusius narius. Tai itin svarbu, kadangi dauguma bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus, senjorai, – jiems trūksta skaitmeninių įgūdžių. Bendruomenė ypač džiaugiasi galimybe bendrauti, dalyvauti kursuose, skaitmeninio raštingumo mokymuose, seminaruose.

Klubo narės Janina Kaminskienė, Toma Kūrienė džiaugiasi dalyvavimu projekte ir vykdomuose skaitmeninio raštingumo mokymuose, kurie, pasak klubo narių, lengvina ir gražina gyvenimo kasdienybę, bendruomenės narius skatina tapti savarankiškesniais, drąsiau naudotis internetu teikiamomis medicininėmis sveikatos ir bankininkystės paslaugomis.

„Esame labai laimingi, kad sėkmingai dalyvavome šiame projekte. Dabar, turėdami savo interneto svetainę, esame plačiau matomi, viešiname savo veiklas, kviečiame į koncertus, susitikimus. Mums labai svarbu, kad tai mūsų interneto svetainė, bendruomenės susibūrimo vieta, be pašalinės informacijos, taip jaučiame didesnį pasitikėjimą“, – džiaugiasi Antanina Birutė Liutvinskienė, senjorų klubo „Berželis“ pirmininkė. Pristatydama projekto veiklos rezultatus, ji taip pat pastebi, jog projektas pasitarnavo ir kitam svarbiam tikslui – tobulinti narių skaitmeninius įgūdžius. „Aktyviai dalyvaujame skaitmeninio raštingumo mokymuose, ir vis plačiau naudojamės įvairiomis internetinėmis paslaugomis, tampame savarankiškesni šiuolaikiniame technologijų pasaulyje. Patys pajutome, jog jei esame aktyvūs, tai tikrai galime visko išmokti“, – sako A. B. Liutvinskienė.

Apsilankykite svetainėje kapelasaltinis.lt ir pamatykite dabar jau įtinklintą bendruomenę, kuri įrodė, kad naujųjų technologijų pažinimui niekada nevėlu.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Senjorų klubo „Berželis“ ir kapelos „Šaltinis“ svetainė kapelasaltinis.lt

Senjorų klubo „Berželis“ ir kapelos „Šaltinis“ bendruomenės nariai

Projekto rezultatai matomi:

https://www.kaunieciams.lt/senjoru-klubas-berzelis-naujuju-technologiju-pazinimui-niekada-nevelu

http://manokaunas.lt/naujiena/senjoru-klubas-berzelis-naujuju-technologiju-pazinimui-niekada-nevelu