Asociacija „Upynos miestelio bendruomenė“

Asociacija „Upynos miestelio bendruomenė“

Projekto pavadinimas: Mums kaime gyventi gera

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus internetinis tinklapis www.upynosbendruomene.lt

Apie projektą

Įgyvendinusi bendruomenės įtinklinimo projektą Upynos miestelio bendruomenė ne tik mažina socialinę žmonių atskirtį, bet ir plačiai skleidžia žinią apie bendruomenės vykdomas veiklas, padeda daugiau sužinoti apie miestelio gyventojų sėkmės istorijas.

Upynos miestelio bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ši organizacija tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo projektą.

Upynos miestelio bendruomenė įkurta 2007 metais ir jos pagrindinis tikslas – suburti gyventojus bendrai veiklai ir skatinti bendruomeniškumą. Aplinkui Upynos miestelį gyvena daug ūkininkų, kurie puoselėja lietuviškas vertybes ir perduoda ūkininkavimo žinias iš kartos į kartą. Taigi, buvo nuspręsta sukurti skaitmeninę erdvę, kurioje galėtų pasidalinti bendruomenės gyventojų sėkmės istorijomis ir taip skleisti pozityvią žinią, kad gyvenant kaime ar miestelyje galima kurti savo veiklą ar pragyvenimo šaltinį.

Tinklapyje www.upynosbendruomene.lt galima rasti informaciją apie Upynos miestelio bendruomenės veiklą: įvykusius projektus, nuotraukas iš renginių ir bendruomenės narių pasiekimus. Šiuo metu yra aprašytos trijų jaunų gyventojų sėkmės istorijos: Evelina Jarušauskienė ir jos projektas E-candles, Aivaras Tamošaitis ir jo ūkis bei Justina Rinkevičienė ir jos siuvinėjimo darbai. Taip pat sukurta skiltis apie Upynos miestelio senjorus, jų gyvenimo istorijas ir pasiekimus. Bendruomenė kalbino gyventojus, klausėsi pasakojimų, o išgirstomis istorijomis pasidalino naujoje skaitmeninėje erdvėje. Šios skiltys suteikia galimybę gyventojams pasidžiaugti vieni kitais, skleisti pozityvumą, o bendruomenėje skatinti patriotiškumo jausmą.

Anot Upynos miestelio bendruomenės pirmininkės Monikos Kinderienės, dalyvavimas projekte suteikė naudos organizacijai ir jos nariams: „Perkėlėme savo gyventojų veiklas, požiūrį ir sėkmingas istorijas bei darbus į vieną puslapį, taip skleisdami pozityvumą. O tinklapis padės didinti skaitmeninį pasiekiamumą miestelio žmonėms.“ Pirmininkė džiaugiasi aktyviu bendruomenės narių įsitraukimu organizacijos veikloje. „Džiaugiamės savo talentingais kaimo gyventojais, kurie nebėga gyventi į miestą, o kuria savo laimę čia – Upynoje“, – teigia M. Kinderienė. Ji taip pat išskiria sėkmės istorijų tinklapyje svarbą: „Bendra veikla, bendravimas su mūsų miestelio žmonėmis visada suartina, didina ir skatina bendruomeniškumą.“

Apsilankykite bendruomenės tinklalapyje www.upynosbendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Upynos miestelio bendruomenės tinklapis www.upynosbendruomene.lt

Akimirka iš bendruomenės narių veiklos

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/upynos-miestelio-bendruomenes-nariai-skaitmenineje-erdveje-savo-istorijomis-ikvepia-kitus