Kaimo bendruomenė Kunigiškietis

Kaimo bendruomenė Kunigiškietis

Projekto pavadinimas: Kunigiškiečiai prekiauja

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali elektroninė parduotuvė kunigiskietis.lt

Apie projektą

Tobulėjant skaitmeninėms technologijoms ir plečiantis interneto galimybėms, atsiranda vis daugiau prekių, parduodamų internetinėje erdvėje. Prie elektroninės prekybos jungiasi ir Kunigiškių kaimo bendruomenė, kuri pristato naują elektroninę parduotuvę.

Kaimo bendruomenė „Kunigiškietis“ savo veiklą vykdo jau penkioliktus metus. Bendruomenės nariai aktyvūs, paslaugūs, stengiasi eiti koja kojon su greitai besikeičiančiu pasauliu. Šiais metais bendruomenė tapo viena iš 120-ies projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų ir sėkmingai įgyvendino savo išties originalią idėją.

Daugelis kunigiškiečių laisvalaikiu renkasi į rankdarbių būrelius, kurių metu pagamina daug rankų darbo gaminių. Jiems sukurti skiriama daug laiko ir pastangų. Deja, šios produkcijos nėra kur parduoti, todėl nuspręsta įgyvendinti projektą „Kunigiškiečiai prekiauja“. Projekto metu sukurta elektroninė parduotuvė, kurioje kunigiškiečiai gali prekiauti savo rankdarbiais.

Elektroninėje parduotuvėje kunigiskietis.lt galima rasti įvairiausių Kunigiškių kaimo gyventojų gaminių: pirštinių, šlepečių, šalikų, dekoracijų bei kitų rankdarbių. Parduotuvės sukūrimas atvėrė galimybes reklamuoti bei parduoti savo rankų darbo produktus. Nuo šiol kunigiškiečių pagaminti rankdarbiai galės atrasti naujus namus ir džiuginti kitus, o bendruomenės nariai galės gauti papildomų pajamų. Naujausiu skaitmeniniu įrankiu ugdomas gyventojų verslumas bei skaitmeniniai įgūdžiai.

Bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis apie projektą sako: „Labiausiai džiugina žmonių susidomėjimas prekyba. Naujoji elektroninė parduotuvė ypač naudinga vyresniajai kartai, nes prasiplėtė naudojimosi internetine erdve galimybės ir jų laisvalaikio veikla įgavo prasmę“. Kiti bendruomenės nariai taip pat džiaugiasi naująja skaitmenine erdve, kurioje gali rasti reikalingų produktų. Jiems įdomu stebėti, koks prekių asortimentas siūlomas parduotuvėje. Kunigiškiečiams ypač smagu, kad skaitmeninių technologijų naudojimas bendruomenėje padeda iš savo laisvalaikio gauti naudos. Parduotuvėje jau numatytas ir prekiavimas vaisiais bei daržovėmis – šiuo metu kalbamasi su vietos ūkininkais dėl jų produkcijos pardavimo naujojoje skaitmeninėje erdvėje. Taip pat planuojama sukurti atskirą bendruomenės internetinę svetainę, kuri padės dar efektyviau skleisti informaciją apie bendruomenę ir jos darbus.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Kaimo bendruomenės „Kunigiškietis“ elektroninė parduotuvė kunigiskietis.lt

Bendruomenės moteryčių darbai

Projekto rezultatai matomi:

https://taurageszinios.lt/naujienos/laisvalaikis/2020/12/kunigiskieciu-bendruomenes-elektronine-parduotuve-skatina-vietos