Šiaulių Senamiesčio bendruomenė

Šiaulių Senamiesčio bendruomenė

Projekto pavadinimas: Prisijungusi Šiaulių Senamiesčio bendruomenė

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė seniejisiauliai.lt

Apie projektą

Šiaulių Senamiesčio bendruomenė integruoja šiuolaikines technologijas į savo veiklą ir pristato naują bendruomenės skaitmeninę erdvę.

Šiaulių Senamiesčio bendruomenė įkurta 2019 metais. Jos tikslai – puoselėti bendruomenės tradicijas, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, skatinti pilietinę veiklą, kelti kultūros ir sveikatingumo lygį. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Bendruomenės nariai vykdo įvairius kultūrinius projektus, rūpinasi miesto kraštovaizdžiu, istorinių pastatų likimu, aktyviai dalyvauja socialinėse paramos ir pagalbos akcijose, sveikatinimo bei kultūriniuose renginiuose. Visos šios veiklos viešinimui reikėjo erdvės, todėl nuspręsta sukurti bendruomenės internetinę svetainę. Projekto metu bendradarbiauta su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka, kurioje vyko „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai, renginiai, kraštotyrinė veikla.

Naujoje Šiaulių senamiesčio bendruomenės internetinėje svetainėje seniejisiauliai.lt skelbiamos naujienos, yra informacijos apie bendruomenės istoriją, tikslus, teikiamas paslaugas. Nuo šiol bendruomenė turi savą skaitmeninę erdvę, kurioje patogu ir paprasta viešinti informaciją apie veiklas. Kiekvienas bendruomenės narys gali greitai sužinoti bendruomenės naujienas, tad didėja informacijos pasiekiamumas. Be to, svetainė atvira kiekvienam žmogui, todėl bendruomenė tapo labiau matoma. Įgyvendinę projektą bendruomenės nariai aiškiai jaučia naudą: atsirado galimybė greičiau dalintis informacija bei efektyviau naudoti laiką. Ateityje naujoji skaitmeninė erdvė padės plėtoti ryšius tarp bendruomenių bei lavinti gyventojų skaitmeninius įgūdžius.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šiaulių Senamiesčio bendruomenės svetainė seniejisiauliai.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/informacijos-sklaidai-siauliu-senamiescio-bendruomenes-internetine-svetaine