Baraginės kaimo bendruomenė

Baraginės kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Žinokim ir būkim žinomi

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė http://www.baragine.lt

Apie projektą

Baraginės kaimo bendruomenė ieškojo būdo skatinti narių tarpusavio bendravimą ir įsitraukimą į veiklas. Savo idėjai išpildyti, jie pasirinko sukurti visiškai naują internetinę svetainę, kuri pasiektų visą kaimo bendruomenę.

Šiais metais Baraginės kaimo bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė internetinę svetainę, į kurią perkėlė bendruomenės veiklas.

Baraginės kaimo bendruomenė buvo įkurta 2007 m. ir kasmet organizuoja šventes, puoselėja kaimo aplinką. Veiklų yra vykdoma itin daug, bet ilgą laiką nebuvo galimybės pasidalinti šiomis žiniomis su pasauliu. Todėl dalyvavimas projekte padėjo baraginiškiams įgyvendinti internetinės svetainės tikslą – efektyviau pristatyti savo veiklą elektroninėje erdvėje.

Projekto pradžioje sudarytas planas, pagal kurį bendruomenės nariai dirbo kurdami svetainę. Buvo sukurta gyventojų grupė „Facebook“ platformoje, kur žmonės galėjo teikti savo pasiūlymus ir išsakyti problemas. Veikla grupėje skatino bendruomeniškumą, diskusijas. Jaunesni gyventojai dažniau dalyvaudavo pokalbiuose, išsakydavo nuomones. Vėliau prasidėjo internetinės svetainės kūrimas, kurioje visi kaimo gyventojai ir svečiai galėtų naudotis skaitmeninės aplinkos privalumais, lengvai rastų informaciją apie vykdomas veiklas, lankytinas vietas bei vietos įstaigas. Vienas pagrindinių svetainės privalumų yra organizuojamų renginių viešinimas, nes ši informacija pasiekia ne tik kaimo gyventojus, bet ir išvykusius į užsienį kraštiečius.

Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Mazilaiuskienė teigia, kad projektas paskatino bendravimą ir informacijos sklaidą: „Atsirado galimybė plačiau ir kokybiškiau informuoti apie bendruomenės veiklą, bendrauti tarpusavyje ir vykdyti naujas veiklas“. Anot jos, šis projektas buvo naudingas įvairioms gyventojų grupėms: vidutinio amžiaus gyventojai ir jaunimas aktyviai bendrauja ir dalinasi informacija, vyresni gyventojai reikiamą informaciją gali sužinoti ir namuose.

I. Mazilaiuskienė sako, kad ateityje aktyviai naudos svetainės privalumus. Bendruomenė ketina ne tik nuolatos kelti informaciją į svetainę ar dalintis turistinėmis naujienomis: „Organizuosime diskusijas, konkursus, skatinsime naujas iniciatyvas“.

Apsilankykite svetainėje http://www.baragine.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Baraginės kaimo bendruomenės svetainė http://www.baragine.lt

Baraginės kaimo bendruomenės „Facebook“ grupė

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/baragines-kaimo-bendruomene-pristato-nauja-internetine-svetaine/